Przyspieszone premiery procesorów

Intel oraz AMD zapowiadają wprowadzenie na rynek nowych układów z linii Pentium 4 oraz Athlon XP. Do sklepów trafią wkrótce procesory P4 taktowane zegarem 2,8 GHz oraz Athlony XP 2400+ i 2600+.

Najwięksi światowi producenci procesorów – Intel oraz AMD – zapowiadają wprowadzenie na rynek nowych układów z linii Pentium 4 oraz Athlon XP. Do sklepów trafią wkrótce procesory P4 taktowane zegarem 2,8 GHz oraz Athlony XP 2400+ i 2600+.

Nowości na pewno pojawią się na rynku jeszcze w sierpniu – produkty Advanced Micro Devices prawdopodobnie już pod koniec tego tygodnia. Z informacji serwisu Pricewatch.com wynika, że układy P4 2,8 GHz trafią na rynek 26 sierpnia i kosztować będą 578 USD. Według publikowanych wcześniej zapowiedzi Intela, procesory te miały pojawić się na rynku dopiero w październiku. Przyczyna przyspieszenia ich premiery jest na razie nie znana. Dobrą wiadomością dla osób rozważających zakup komputera jest fakt, że wraz z wprowadzeniem na rynek nowego układu, Intel prawdopodobnie obniży ceny pozostałych procesorów z serii Pentium 4.

AMD również nie próżnuje – prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu firma wprowadzi na rynek procesory Athlon XP 2400+ oraz 2600+. Ich ceny na razie jednak nie są znane. Bardzo prawdopodobne jest, że podobnie jak w przypadku Intela, wraz z wprowadzeniem nowych produktów spadną ceny obecnych już na rynku procesorów.


Zobacz również