Przyszłoroczny flagowiec Sony z 12 GB RAMu i Snapdragone 865

Japończycy nie zamierzają oszczędzać. Przyszłoroczna Xperia wyposażona zostanie w topowe podzespoły i dużą ilość pamięci.

Sony i LG łączy jedno. Obie firmy obecnie słabo radzą sobie ze sprzedażą smartfonów. Zarówno Japończycy, jak i Koreańczycy mają ogromne doświadczenie w budowie telefonów komórkowych i potrafią wyprodukować ciekawe i innowacyjne urządzenia, ale pomimo tego posiadają duży problem ze sprzedażą swoich produktów.

Przyszłoroczny flagowiec Sony z 12 GB RAMu i Snapdragone 865

Sony w tym roku zdecydowało się na gruntowne zmiany w smartfonach Xperia. Na rynku pojawiło się zaledwie kilka modeli. Zupełnie zaprzestano produkcji tanich, budżetowych modeli, a skupiono się na średniakach oraz flagowcach. Japończycy sięgnęli po najlepsze technologie, jakie posiadają. Dzięki temu, że Sony jest doskonale rozpoznawalnym producentem telewizorów, kamer oraz aparatów nowe Xperie otrzymały ekran kinowy o proporcjach 21:9, który nie wszystkim przypadł do gustu.

Kolejną informacją, która rozczarowała klientów było udostępnienie mapy drogowej aktualizacji smartfonów do Androida 10. Lista jest skromna i obejmuje jedynie 8 modeli w skład których wchodzą tegoroczne urządzenia oraz starsze flagowce.

Mimo wszystkich niepowodzeń Sony nie rezygnuje i podobnie, jak LG dalej zamierza produkować smartfony. Najnowszy model na 2020 rok może zostać zaprezentowany już na targach MWC 2020 w Barcelonie w lutym przyszłego roku. Data ta jest prawdopodobna, ponieważ w przeszłości Sony prezentowało nowe urządzenia na tej imprezie, a dodatkowo producent podobnie, jak OnePlus lubi często wprowadzać nowe flagowce. To właśnie Sony zapoczątkowało 6 miesięczny cykl wydawniczy flagowych smartfonów.

Do sieci wyciekł test prototypowego smartfona w aplikacji Geekbench. Dzięki Suahoinfo.com dowiedzieliśmy się kilku informacji o następcy Xperii 1 i jej mniejszego modelu Xperii 5.

Przyszłoroczny flagowiec Sony z 12 GB RAMu i Snapdragone 865

Źródło: suahoinfo.com via phonearena.com

Telefon oznaczony jako PM-1310 pojawił się w bazie danych Geekbench'a. Urządzenie wyposażono w najnowszy, flagowy układ Qualcomm Snapdragon 865, który oficjalnie zadebiutował dosłownie kilka dni temu. Procesor ten znajdzie się w większości flagowców, które pojawią się na rynku w przyszłym roku.

Urządzenie o nazwie kodowej PM-1310 wyposażone zostało w aż 12 GB pamięci operacyjnej. Tego po Sony się nie spodziewaliśmy. Najnowsza obecnie Xperia 1 posiada 6 GB pamięci RAM.

Nazwę urządzenia powiązano z Sony, ponieważ przedprodukcyjna wersja Xperii 1 pojawiła się w benchmarkach jako PM-122X-BV.

Przyszłoroczny flagowiec japońskiego giganta może zostać wyposażony w rekordową ilość obiektywów. Plotki na ten temat pojawiły się już w czerwcu 2019 roku i początkowo dotyczyły Xperii 5, która okazała się mniejszą wersją modelu 1.

Źródło: phonearena.com