Przyszłość LCD jest jasna jak... LCD

IDC szacuje, że w 2006 r. większość sprzedawanych komputerów przenośnych będzie wyposażona w wyświetlacze ciekłokrystaliczne typu "wide screen" (panoramiczne, o proporcjach obrazu 16:9). Innymi słowy, sprzedaż notebooków z takimi ekranami przewyższy sprzedaż tego typu komputerów ze standardowymi monitorami.

W najnowszym raporcie analitycy IDC twierdzą, że popularność wyświetlaczy szerokoekranowych w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła, wobec czego są podstawy sądzić, że notebooki z takimi panelami będą wypierać z rynku laptopy ze standardowymi ekranami. Przewidywania firmy zawarte w raporcie "Worldwide Portables by Screen Size 2004-2009 Forecast and Analysis: The Future is Bright and Wide" odnoszą się zresztą nie tylko do notebooków, ale do szerszej palety urządzeń z zakresu elektroniki użytkowej, wyposażonych w ciekłokrystaliczne wyświetlacze.

IDC wskazuje, iż takie cechy wyświetlaczy jak przekątna ekranu, jasność oraz proporcje wyświetlanego obrazu są najczęściej brane pod uwagę przy zakupie notebooków. Często wartości te są jedynymi, po jakich można odróżnić wybrane modele przenośnych komputerów dostępne na rynku.

Więcej informacji: IDC


Zobacz również