Przyszłość bez papieru

Za dwadzieścia lat będziemy ubierać się w garnitury wykonane z tkaniny, która pozwoli wyświetlać obrazy i teksty bezpośrednio na ubraniu.

Przedstawiciele firm Xerox, Sun Microsystems, Institute for the Future i Adobe Systems podczas wspólnej konferencji prasowej przedstawili poglądy na temat przyszłości przemysłu wydawniczego i tego, jak zmieni się sposób korzystania z tekstu w ciągu najbliższych 20 lat.

John Seely Brown, inżynier z Xerox PARC, przedstawił elektroniczny papier: czuły na dotyk materiał umożliwiający zarówno wydawanie dźwięków, jak wyświetlanie trójwymiarowych obrazów, nawet w wielu warstwach. "Zamierzamy tworzyć nowe formy medialne, w przypadku których zwykły papier nie ma zastosowania. Świat przyszłości będzie pełen informacji, a korzystać z nich będziemy tak jak dzisiaj korzystamy z codziennych przedmiotów. Za dwadzieścia lat komputer nie będzie skrzynką stojącą pod biurkiem, ale samym biurkiem, krzesłem, na którym siadamy z filiżanką kawy" - oświadczył Paul Saffo, dyrektor Institute for the Future.


Zobacz również