Przyszłość palmtopów

Surfuj po Internecie, zagraj w ulubioną grę, wyślij e-mail do przyjaciela i przeczytaj książkę. To wszystko z wykorzystaniem dodatków rozszerzających funkcje komputerów przenośnych.

Na konferencji PalmSource Developer firma Landware zaprezentowała przenośną klawiaturę do palmtopów – GoType - ułatwiającą wprowadzanie danych do PalmPilots, Palm III i IBM WorkPad. GoType zawiera "podstawkę", za pomocą której przytwierdza się klawiaturę do portu dokującego palmtopa. Cena w zależności od wersji wynosi: 79 USD dla Palm III i 89 USD dla Palm V. Szef firmy Ken Landau zapowiada na grudzień wersję dla Handspring Visor. W dalszych planach: wieczko do palmtopa z nagrywarką głosu: GoBox.

Palmtop może również służyć do zabawy: Whitehorse Development oferuje grę w golfa - Tiger Woods PGA Golf (29,95 USD) oraz w szachy - Chessmate (24,95 USD). Szef kompanii Bill Mitchell stwierdził: "Ściągniecie ich z sieci trwa niecałą minutę, a mały ekran palmtopa uniemożliwia innym zaglądnięcie czym się zajmujesz: możesz się bawić nawet na nudnym biznesowym spotkaniu i nikt się nie spostrzeże. Z tego też powodu zredukowaliśmy efekty dźwiękowe".

Użytkowników palmtopów powinna też zainteresować stworzona przez Peanutpress.com biblioteka elektronicznych książek dla urządzeń z systemami Palm i Windows CE. Najnowsze tytuły można pobrać ze strony WWW firmy. Jak powiedział prezes Peanutpress.com Jeff Strobel, dodatkowe moduły będzie można nabywać od przyszłego miesiąca w cenie 30-40 USD. Natomiast próbki można już bezpłatnie poczytać na firmowej witrynie. Jeśli ktoś chce sam coś napisać i wydrukować, może skorzystać z Print Manager 3.0 firmy Bachmann Software & Services zaprezentowanego wraz z drukarką Pentax PocketJet 200 za niecałe 320 USD.

Więcej informacji na stronie: www.idg.net