"Przyszłość pecetów to gry casual"

Słynny twórca gier, Peter Molyneux, znów szokuje kontrowersyjnymi wypowiedziami. Tym razem dotyczą one naszych poczciwych blaszaków.

W wywiadzie dla serwisu shacknews.com, Peter Molyneux podzielił się wieloma spostrzeżeniami na temat obecnych zmian w branży gier. Między innymi dotyczą one roli pecetów.

Według Molyneux, pecety są "coraz częściej wykorzystywane przez casualowych użytkowników, którzy grają poprzez różne strony internetowe". Molyneux uważa, że aktualnie jest niezwykle wiele takich "niezaangażowanych graczy", a ich liczba stale się zwiększa.

Gwoździem do trumny pecetów, prócz przechodzenia na drogę gier flashowych, jest także gwałtowny wzrost popularności konsol. Molyneux twierdzi, że aktualnie częstotliwość wydawania przełomowych tytułów na PC jest mniejsza niż w przypadku konsol.

Niestety smutki słynnego projektanta gier wydają się dosyć dziwne. On sam bowiem także przyczynia się do problemu, który podkreśla. Można tu podać przykład chociażby tworzonego przez Molyneuxa sequela gry Fable, który tworzony jest tylko na konsolę Xbox 360.


Zobacz również