Przyszłość w HDD

Thomson i Seagate powołały nowe przedsiębiorstwo, które będzie rozwijało technologie dyskowe do różnych urządzeń konsumenckich.

Firmy Thomson Multimedia i Seagate Technology powołały do życia spółkę CacheVision, która będzie się zajmowała opracowywaniem technologii pamięci masowych przeznaczonych do różnych urządzeń audio-wideo. Nowe przedsiębiorstwo, mające siedzibę w San Jose w Kalifornii, oferować będzie także kompleksowe platformy sprzętowo-programowe przeznaczone dla firm świadczących usługi w zakresie multimedialnych transmisji strumieniowych.

Technologie opracowane przez CacheVision znajdą zastosowanie w wielu urządzeniach konsumenckich, takich jak telewizory, tunery satelitarne, cyfrowe magnetowidy typu PVR oraz w domowych urządzeniach przyszłej generacji, tak zwanych centrach rozrywki. "Sądzimy, że firmy z branży elektroniki użytkowej szybko zaadaptują w swoich produktach technologie dyskowego zapisu, oferujące użytkownikom zupełnie nowe możliwości domowej rozrywki. Według analiz rynkowych, dyskowe magnetowidy już niedługo wyprą z rynku tradycyjne taśmowe urządzenia. Większość firm zajmujących się pamięciami masowymi produkuje napędy do składowania danych. Nasze podejście jest inne. CacheVision będzie rozwijać pamięci masowe przeznaczone ściśle do konkretnych zastosowań, czyli magazynowania dźwięku i obrazu" - powiedział Richard Johnson, prezes CacheVision, w telefonicznym wywiadzie udzielonym PCWK Online.


Zobacz również