Przywitaj Nowy Rok w świecie MMO

Najwyższy czas szykować się na noworoczny bal. Już za dwa dni, o północy, niebo zaleje fala rozbłysków od sztucznych ogni, wystrzelą korki od szampana i zacznie się huczne obchodzenie Nowego Roku. Redakcja GameStara postanowiła odwiedzić kilka miejsc, które od kilku lat cieszą się dobrą, sylwestrową, renomą. Oczywiście w wirtualnym świecie!

Czas przywitać 2007!

Czas przywitać 2007!

Oczywiste jest, że najlepsze imprezy noworoczne odbywają się w grach typu multiplayer massive online game.

Społeczność osób, które zamieszkują wirtualne światy MMORPGów corocznie dba o to, żeby wszyscy mogli w miłej atmosferze spędzić sylwestrową noc.

Dla tych, którzy wolą bardziej rzeczywiste wrażenia noworoczne, pozostaje wpaść na ulubiony serwer pierwszego stycznia 2007. Z pewnością nie zabraknie graczy chętnych do złożenia życzeń czy wspólnego wypicia nektaru.

Wielka impreza w Azeroth, czyli Blizzard atakuje

Stormwind świętuje nadejście Nowego Roku

Stormwind świętuje nadejście Nowego Roku

Szybki przegląd stron gier MMO wystarczył żeby zauważyć, że największą jednolitą imprezę noworoczną szykuje Blizzard.

Dni 31 grudnia - 1 stycznia będą w świecie Azeroth prawdziwym świętem.

Zabawa odbędzie się w bardzo popularnych lokacjach: Stormwind, Thunderbluff oraz Booty Bay. Na przybyłych czeka prawdziwa moc atrakcji!

Najlepsze trunki Azeroth czekają

Najlepsze trunki Azeroth czekają

Głównymi punktami programu są przygotowane przez inżynierów z Undermine fajerwerki, które będą się pojawiać na niebie równo co godzinę od zachodu słońca (z wielkim finałem o północy) oraz ważone specjalnie na tę okazję, najlepszej klasy piwo.

Wszystkiemu towarzyszyć będą żołnierze, którzy wrócili z frontu specjalnie aby uczcić nadejście Nowego Roku. Porozmawiacie z nimi, wypijecie, pobawicie się. Czego chcieć więcej?

Oddzielna strona poświęcona wydarzeniu znajduje się pod tym adresem.

Intergalaktyczny Sylwester w Star:Wars Galaxies?

Przygotowania do imprezy trwają...

Przygotowania do imprezy trwają...

Jeszcze kilka lat temu sylwester w Star:Wars Galaxies cieszył się wśród graczy bardzo dobrą opinią. W noc z 31 grudnia na 1 stycznia można było dosłownie o każdej porze wejść w świat gry i spotkać grupki świętujących osób. Niestety, wszystko wskazuje na to, że plotki o "kryzysie community" w SW:G są prawdziwe.

Na oficjalnej stronie gry nie znajdujemy żadnych informacji o planowanych atrakcjach. W specjalnym kalendarzu autorzy określili 31 grudnia i 1 stycznia jako "blackout day", tzn. dzień w którym nie planowane są żadne atrakcje. W innym miejscu istnieje jedynie krótka wzmianka o tym, że w Nowy Rok świętują mieszkańcy wszystkich światów, nie brak mocnych drinków i porządnych posiłków.

Sprawa wygląda równie nieciekawie kiedy zajrzymy na oficjalne forum gry. Brak tu jakiejkolwiek informacji o planowanych noworocznych atrakcjach czy jakiejkolwiek imprezie związanej z nadejściem 2007. Nadzieja pozostaje w samych graczach, którzy zapewne zdecydują się zorganizować coś w ostatniej chwili, spontanicznie.

Ostateczna rozgrywka w Guild Wars

Te życzenia trafiają do serc... Szczególnie męskich...

Te życzenia trafiają do serc... Szczególnie męskich...

Świąteczna zabawa w Guild Wars trwa już ponad tydzień. Choć organizatorzy słowem nie wspominają o specjalnej nocy sylwestrowej, to tuż po niej, pierwszego stycznia, na graczy czeka naprawdę przyzwoita dawka dobrej zabawy.

Na oficjalnej stronie gry trwa wielkie odliczanie do Wintersday 2006, czyli hucznego zakończenia świątecznego szaleństwa.

Główną atrakcją jaka czeka na użytkowników GW 1 stycznia będzie zakończenie rywalizacji pomiędzy dwoma bóstwami: Dwayną and Grenthem. Zwycięska siła obejmie w najbliższych miesiącach władanie nad pogodą, jaka panuje w świecie gry.

Oczywiście nie zabraknie przy tym licznych atrakcji - odbierania nagród za służbę w szeregach danego Boga, napitków, jedzenia oraz nutki rywalizacji (bitwy na śnieżki).

Całość odbywa się w znanych graczom lokacjach: Kamadan, Lion's Arch, Droknar's Forge oraz Ascalon City.

Pełna gama ofert w świecie Second Life

Bawimy się!

Bawimy się!

Prawdziwe multum imprez szykuje się w Second Life. Choć zgodnie ze swoją tradycją twórcy gry nie będą ingerowali w świat gry, to w jej kalendarzu imprezowym aż huczy od sylwestrowych ofert! Społeczność gry po raz kolejny udowadnia, że należy obecnie do najpotężniejszych ze wszystkich gier MMO.

Wśród licznych ogłoszeń znajdują się zarówno bardziej poważne, np. bal na który trzeba przyjść w eleganckim stroju, jak i zwykłe, bardziej klubowe. Co najważniejsze, wszystko organizowane jest "oddolnie" - przez właścicieli danych miejsc, specjalnie dla mieszkańców Second Life.

Nie zabrakło także dość "wyjątkowej" oferty. Wirtualny Kościół, ALM CyberChurch, zaprasza wszystkich wiernych na godzinne spotkanie, które zakończy się równo północy. Trzeba przyznać, że to dość odważny pomysł...

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

Niezależnie od tego, czy wybierzecie wirtualny, czy rzeczywisty sposób (a może oba?) na przywitanie Nowego Roku, życzymy Wam świetnej zabawy i wspaniałych emocji! Do zobaczenia w 2007!


Zobacz również