Przywracanie skasowanych wiadomości tekstowych na iPhone

Istnieją trzy sposoby na odzyskania skasowanych wiadomości tekstowych na iPhone: użycie iCloud, użycie iTunes lub posłużenie się aplikacją firmy trzeciej. W tym tekście zostaną pokazane wszystkie trzy metody.


Odzyskanie wiadomości dzięki iCloud

Jeśli kiedykolwiek wykonywałeś kopię iPhone do iCloud, powinno udać się odzyskanie skasowanych wiadomości z tej kopii zapasowej. Niestety, iCloud nie przeprowadza backupu wiadomosci tekstowych od wszystkich operatorów i ze wszystkich rejonów, a więc nie zawsze sposób ten zadziała. Aby go sprawdzić, należy zalogować się na stronie iCloud przy użyciu swojego Apple ID, wybrać wiadomości tekstowe, a następnie wybrać te, które chce się przywrócić. Następnie należy na iPhone wejść w ustawienia, wybrać iCloud i wyłączyć wiadomości tekstowe. Powinno wówczas wyskoczyć okienko, gdzie trzeba wybrać opcję zachowania na iPhone, a następnie włączyć wiadomości tekstowe. Teraz ostatni krok - wybranie funkcji "Merge" (scalenie) i odczekanie. Do kilku minut skasowane wiadomości powinny wrócić do smartfona.

Odzyskanie wiadomości dzięki iTunes

Gdy powyższy sposób nie zadziałała, można spróbować z iTunes. Jeśli opcja automatycznej synchronizacji z iTunes jest włączona, kopia zapasowa tworzy się zawsze po podłączeniu smartfona do PC lub Maca. Należy podłączyć iPhone do komputera, z którym jest zsynchronizowany - iTunes powinno otworzyć się samoczynnie. Kolejny krok to wybór iPhone na ekranie, a następnie wybranie opcji przywrócenia funkcji zapasowej. W zależności od ilości zapisanych danych, operacja ta może zająć do kilku minut. Po jej zakończeniu wszystkie znajdujące się w kopii zapasowej wiadomości tekstowe zostaną przywrócone na smartfona.

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziałała, wówczas można spróbować odzyskać skasowane wiadomości za pomocą przeznaczonej do takich operacji aplikacji. Dobrą opinią cieszą się następujące: PhoneRescue (iMobie), WonderShare Dr.Fone for oraz Tenorshare iPhone Data Recovery.