Pseudonimy czy prawdziwe nazwiska - co jest lepiej postrzegane przez internautów?

W internecie w różny sposób zaznaczamy naszą tożsamość. Okazuje się, że internauci używający pseudonimów w sieci są lepiej postrzegani niż ci, którzy używają prawdziwego nazwiska lub są anonimowi.

Pseudonimy czy nazwiska w sieci

Pseudonimy są lepiej postrzegane niż nazwiska w internecie - takie są wyniki badań na podstawie ocen miliarda komentarzy, napisanych przez 60 milionów użytkowników na platformie dyskusyjnej Disqus.

Pseudonimy czy nazwiska?

Aż 61 proc. komentarzy osób podpisujących się pseudonimami zostało pozytywnie ocenionych. W przypadku internautów posługujących się swoim nazwiskiem pozytywnie oceniono już 51 proc. komentarzy. Natomiast anonimowe komentarze cieszyły się najmniejszym zaufaniem - pozytywnie oceniono tylko 34 proc.

Zobacz również:

  • Recenzja: Bezpieczne fakturowanie - Afaktury.pl - sprawdziliśmy to!

Którzy internauci są bardziej aktywni?

Użytkownicy identyfikujący się pseudonimami są też bardziej aktywnymi komentatorami - piszą 6,5 raza więcej komentarzy niż anonimowi oraz 4,7 raza częściej niż internauci używający swojego nazwiska.

Fakt czy tylko ciekawostka?

Jednak Disqus przyznaje, że przeprowadzonym badaniom daleko do naukowej metodologii, więc nie powinniśmy tych wyników przyjmować za pewnik, lecz raczej jako ciekawostkę.

Serwisy społecznościowe promują nazwiska?

W poprzednich latach w sieci dominowały pseudonimy, ale od czasu gdy szturmem popularność zyskały serwisy społecznościowe, coraz częściej zaczyna się używać własnego nazwiska. Portal Google+ wymusił wręcz używanie prawdziwego nazwiska w swoim koncie.

Pseudonimy czy prawdziwe nazwiska - co jest lepiej postrzegane przez internautów?

Pseudonimy czy nazwiska w sieci

Pseudonim czy nazwisko? Wydaje się, że korzystanie z prawdziwej tożsamości trochę ucywilizowałoby internet, ale nie mam nic przeciwko pseudonimom, które z kolei bardziej podkreślają osobowość.

Lepiej używać w sieci pseudonimu czy swojego prawdziwego nazwiska? Jaki internet wolicie?