Pstryk!... i do albumu

Epson ogłosiła premierę pierwszych produktów wykorzystujących technologię Print Image Matching pozwalającą na bezpośrednią współpracę cyfrowych aparatów fotograficznych i drukarek.

Firma Epson przedstawiła cyfrowy aparat fotograficzny PhotoPC 3100Z współpracujący z drukarką Stylus Photo 890 bez potrzeby korzystania z komputera. Bezpośrednią komunikację pomiędzy urządzeniami zapewnia technologia Print Image Matching pozwalająca na zintegrowanie z aparatem i z drukarką, systemu profilowania kolorów gwarantującego wyższy poziom odwzorowania barw na wydruku niż oferują obecnie dostępne na rynku urządzenia.

PhotoPC 3100Z to 3.3 megapikselowy aparat cyfrowy z 3x zoomem optycznym oferującym interpolację obrazu maksymalnie do rozdzielczości 4.84 megapiksela. Nowy model wyposażony jest w tryb pracy przesłony umożliwiający fotografowanie obiektów w ruchu oraz usprawniono działanie migawki i przedłużono życie bateriom. Aparat zaopatrzony jest także w slot do karty CompactFlash, która pojawia się jako zewnętrzny dysk po podłączeniu do systemu Windows lub Mac OS. Cena urządzenie nie została jeszcze podana, a aparat trafić ma do sklepów w maju 2001 roku.

Z aparatem PhotoPC 3100Z współpracuje Stylus Photo 890, sześciokolorowa drukarka oferująca maksymalną rozdzielczość wydruku 2880x720 dpi. Urządzenie wyposażone jest w slot PCMCIA, gdzie umieszcza się kartę CompactFlash ze zdjęciami zrobionymi w PhotoPC 3100Z i drukuje bez potrzeby korzystania z komputera. Drukarka oferuje prędkość wydruku czarno-białego do 7,8 stron na minutę, a w kolorze 7,5 stron na minutę. Do komputerów PC lub Macintosh drukarkę można podłączyć za pomocą USB. W sprzedaży pojawi się maju i kosztować będzie 199 GBP + VAT.

www.epson.co.uk


Zobacz również