Pstrykanie z Toshibą

Toshiba zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży aparatu cyfrowego PDR-M81, wyposażonego w nowy system soczewek.

Fotograficzny aparat cyfrowy PDR-M81 oferowany przez firmę Toshiba zaopatrzony jest w 4,2 megapikselową matrycę, czujnik CCD oraz zupełnie nowy system soczewek zapewniający rozdzielczość rejestrowanych obrazów od 720 x 480 pikseeli do 2400 x 1600 Aparat oferuje 2,2 x zoom cyfrowy i 2,8 x optyczny co odpowiada obiektywom 35-98 mm stosowanym w tradycyjnych aparatach.

Soczewki posiadają ponadto możliwość pracy w trybie makro, co pozwala na robienie zdjęć z odległości 10 cm. Poza tym PDR-M81

oferuje zestaw automatycznych ustawień jak m.in. kontrola naświetlania, redukcja efektu 'czerwonych oczu', jasność lampy błyskowej czy też balans bieli, które w każdej chwili mogą zostać zmienione na tryb ręczny, w którym mamy m.in możliwość ustawiania czasu przesłony od 1/2 sekundy do 1/1000 sekundy. Aparat Toshiby może także nagrywać sekwencje wideo wraz z dźwiękiem w formacie AVI i rozdzielczości 160 x 120 pikseli lub 320x240 pikseli odpowiednio i wyświetlać je na wbudowanym 1.5 calowym wyświetlaczu LCD. W standardowej wersji PDR-M81 wyposażony jest w 8 MB kartę Smart Media, przewód USB lub serial do przesyłania gotowych zdjęć do komputera lub drukarki, osłonę soczewek, torbę ochronną oraz płytę CD ze sterownikami i oprogramowaniem. Urządzenie współpracuje zarówno z systemami Mac OS, jak i Windows, a jego cena ma wynosić mniej niż 1000 USD.

www.dsc.toshiba.com


Zobacz również