Publiczna Beta HarmonyOS 2.0 prawie gotowa. Kiedy ruszą aktualizacje?

Huawei kończy prace nad autorskim systemem operacyjnym. Najnowsze informacje wskazują, że prace nad wersją beta dobiegają końca. Sprawdź, kiedy ruszą pierwsze aktualizacje smartfonów Huawei.

Smartfony Huawei na przestrzeni najbliższych miesięcy otrzymają aktualizację oprogramowania, która zmieni system operacyjny z Androida 10 na autorski HarmonyOS. To pierwszy taki przypadek w historii nie licząc zegarków Samsunga, które swego czasu dzięki aktualizacji oprogramowania zamiast Androida otrzymały Tizena.

Flagowy Mate 40 Pro otrzyma aktualizacje do HarmonyOS 2.0

Flagowy Mate 40 Pro otrzyma aktualizacje do HarmonyOS 2.0

Autorski system operacyjny Huawei został zaprojektowany z myślą o smartfonach, ale dzięki uniwersalnej konstrukcji znajdzie się również w wielu innych produktach tego producenta.

Pierwsza wersja systemu operacyjnego zostałą zaprezentowano w 2019 roku. Rok później na konferencji Huawei Developer Conference po raz pierwszy zobaczyliśmy HarmonyOS 2.0. To właśnie ta wersja jako aktualizacja trafi do wybranych smartfonów, które aktualnie pracują pod kontrolą Androida. HarmonyOS 2.0 będzie również preinstalowany na nowych modelach smartfonów, które pojawią się na rynku w przyszłości.

Obecnie Huawei pracuje nad wprowadzeniem EMUI 11.1 - ostatniej aktualizacji opartej na Androidzie oraz publicznej bety HarmonyOS 2.0.

Huawei od grudnia 2020 roku umożliwia deweloperom zainstalowanie wczesnej wersji poglądowej HarmonyOS 2.0. Oprogramowanie dostępne jest tylko i wyłącznie na terytorium Chin.

Pierwsza publiczna beta zostanie wkrótce uruchomiona dla zarejestrowanych użytkowników. Dodatkowo oprogramowanie pojawi się również poza terytorium Chin.

Z portalu Weibo dowiedzieliśmy się, że pierwsi użytkownicy otrzymają betę HarmonyOS 2.0 jeszcze w lutym. Program zostanie rozszerzony w marcu 2021 roku na większą ilość urządzeń.

W chwili obecnej Huawei nie informuje oficjalnie o publicznej wersji beta HarmonyOS 2.0.

Prezes działu oprogramowania Huawei - Wang Chenglu na konferencji HDC 2020 przekazał, że ponad 90% urządzeń zostanie zaktualizowanych do HarmonyOS 2.0. Chodzi między innymi o nowe smartfony z Androidem i usługami Huawei Mobile Services.

Źródło: huaweicentral.com