Publiczna beta IE7 już wkrótce

W oficjalnym blogu poświęconym kolejnej wersji przeglądarki Internet Explorer pojawiła się zapowiedź rychłego udostępnienia publicznej wersji beta IE7. Ma to nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jak wynika z wpisu, testowa wersja Internet Explorera 7 będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych - a nie tylko dla zarejestrowanych testerów Microsoftu. "Chcemy, by każdy użytkownik miał możliwość sprawdzenia jak działa IE7, czy poprawnie współpracuje z jego stronami, aplikacjami i dodatkami" - tłumaczą przedstawiciele Microsoftu.

Warto przypomnieć, że pierwsza wersja beta IE7 dla systemu Windows XP pojawiła się w lipcu tego roku - wraz z betą systemu Windows Vista. Wydawało się, że jeszcze w 2005 r. pojawi się druga wersja beta IE 7 i Visty - ostatecznie jednak ich premiery przesunięto na rok 2006.

Przedstawiciele koncernu mówią jednak, że o żadnej zmianie planów nie ma mowy - ich zdaniem Microsoft nie przedstawiał żadnego terminarza udostępniania kolejnych testowych wersji swoich produktów.

Dokładna data premiery przeglądarki Internet Explorer 7 również nie jest na razie znana - wiadomo jedynie, że ma ona nastąpić przed wprowadzeniem do sprzedaży systemu Windows Vista (czyli przed końcem 2006 r.).