Publiczne testy Office 2003

Microsoft rozpoczął publiczne testy najnowszej wersji pakietu biurowego – Office 2003 beta 2. Jak przystało na tak ogromną firmę, akcja testowania będzie miała bardzo szeroki zasięg. Według zapowiedzi producenta, weźmie w niej udział pół miliona użytkowników. Jest to największe do tej pory przedsięwzięcie tego typu.

Office 2003, noszący kodową nazwę Office 11, na rynku pojawi się w połowie roku i będzie zawierał dwie nowe aplikacje, nowy interfejs sortowania wiadomości w Outlooku oraz sporo mniejszych poprawek, które mają podnieść komfort pracy.

Trzon Office tworzy siedem podstawowych aplikacji - Word, Excel, Access, Outlook, PowerPoint - oraz wspomniane dwa nowe programy - Office InfoPath (służy do tworzenia XML-owych formularzy) oraz Office OneNote (rozbudowana wersja Notatnika). Oprócz tego znajdziemy w nim takie programy, jak FrontPage, Publisher, SharePoint Services oraz SharePoint Portal Server 2.0.

Planując tak dużą akcję testową, Microsoft chce nie tylko jak najlepiej przeegzaminować swój produkt, ale liczy również na to, że osoby testujące pakiet polubią go (czyli będą skłonne kupić wersję finalną). Do uruchomienia Office’a 2003 beta 2 wymagany jest Windows 2000 z SP3 lub Windows XP. Cały pakiet testowy dostarczany jest na 15 płytach CD.

Microsoft zamierza jeszcze bardziej przywiązać użytkownika do swojego produktu. Najnowsza wersja pakietu będzie nosić oficjalną nazwę Microsoft Office System, co ma wskazywać, że jest to zunifikowana platforma, która można dostosować do własnych potrzeb, a nie jak dotychczas zestaw oddzielnych aplikacji pomagających w wykonywaniu zadań pojedynczym użytkownikom.

Przejawem tego sposobu myślenia jest dołączenie do pakietu oprogramowania SharePoint Portal Sever 2.0, które ułatwia grupom użytkowników pracę nad wspólnymi projektami. W Office 2003 rozszerzono również obsługę języka XML, co ma ułatwić importowanie danych z innych systemów, np. CRM, czy ERP, często wykorzystywanych przez firmy.

Więcej informacji:

http://www.microsoft.com/office/preview


Zobacz również