Pudełko multimedialne

Tajwański producent sprzętu chłodzącego do komputerów, Genius Power Technology, zaprezentował multimedialne centrum rozrywki własnej konstrukcji. Jak twierdzi producent, dzięki odpowiedniemu chłodzeniu udało się stworzyć komputer, który jest praktycznie bezgłośny.

Gemius-PC

Gemius-PC

Użytkownicy, którzy mieli okazję obejrzeć komputery z Windows Media Center (patrz również artykuł: "XP Media Center PL w akcji!"), wiedzą, że mimo zapewnień tworzących je firm, bardzo średnio nadają się one jako multimedialne centra rozrywki. Zwykle są to bowiem maszyny zasilane wydajnymi procesorami (np. Pentium 4 2,8 GHz), których pasywnie chłodzić się nie da i które w związku z tym szumią wentylatorami.

Tymczasem przedstawiciele Genius Power Technology zapewniają, że w GD-L01 problem wreszcie został rozwiązany. Dzięki zastosowaniu heat-pipe'ów komputer jest bezgłośny.

Wykres temperatur wewnątrz obudowy (źródło: Gemius Power Technology)

Wykres temperatur wewnątrz obudowy (źródło: Gemius Power Technology)

Media Center PC ma 370 x 308 x 53 milimetry, czyli rozmiarami przypomina zwykły magnetowid. Urządzenie waży 3,8 kilograma. Można w nim zamontować procesor Pentium M lub VIA. W obudowie znalazło się również miejsce dla jednego dysku 2,5 cala i dwóch 3,5-calowych.

Komputer może pracować, gdy temperatura powietrza nie przekracza 36 stopni Celsjusza.

Więcej informacji: witryna producenta


Zobacz również