Pulp Fiction wreszcie w Netflix - amerykański serwis VoD pozyskał filmy z wytwórni Miramax

Wreszcie podpisano długo oczekiwaną umowę pomiędzy serwisem VoD Netflix a wytwórnią filmową Miramax. Oznacza to kilkaset nowych filmów, które niedługo pojawią się w amerykańskim serwisie wideo na życzenie.


Pulp Fiction wreszcie w Netflix - amerykański serwis VoD pozyskał filmy z wytwórni Miramax

Netflix

Już od czerwca Netflix wprowadzi do swojej biblioteki wideo na życzenie kilkaset filmów ze stajni Miramax, które będą dostępne z komputerów, telewizorów, tabletów i smartfonów. Jakich filmów możemy sie spodziewać?

Miramax - kilkaset filmów, 284 nominacje, 68 Oscarów...

Dostępne będą największe hity Miramax czyli Pulp Fiction, Zakochany Szekspir, Buntownik z wyboru, Krzyk i Kill Bill. Miramax chwali się, że 83 filmy tej wytwórni razem mają na koncie 284 nominacje do Oscarów oraz 68 zdobytych statuetek.

Zobacz również:

  • Netflix – premiery i nowości czerwca 2023. Co jeszcze nas czeka?

Umowa za 100 milionów USD?

Szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione, ale według serwisu Paid Content umowa została podpisana na ponad 5 lat, a jej wartość przekroczyła 100 milionów USD.

Netflix wciąż niedostępny w Polsce

Umowa pomiędzy Miramax i Netflix może ucieszyć Amerykanów, ale nas zdecydowanie mniej. W Polsce, ze względu na prawa autorskie, Netflix wciąż nie działa, tak jak zresztą inne zachodnie serwisy VoD. Nad Wisłą wciąż działają jedynie polskie serwisy wideo na życzenie takie jak Iplex czy Kinoplex.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: