Pulpit w trzech wymiarach

Program Win3D opracowany przez firmę ClockWise pozwala na zmianę płaskiego pulpitu systemu Windows w trójwymiarowy interfejs.

Personalizacja pulpitu Windows ogranicza się najczęściej do wprowadzenia własnych tapet i obrazków w tle. Jednak za pomocą aplikacji Win3D firmy ClockWise można na pulpicie prezentować zawartość dysku komputera w trzech wymiarach.

Po uruchomieniu programu pulpit Windows zamienia się w wirtualne pomieszczenie, przypominające korytarz z podłogą, ścianami, drzwiami i blękitnym niebem zamiast sufitu. Drzwi prowadzą do różnych stref: Internet, Office, Multimedia, Games, a panel kontrolny u dołu ekranu służy do nawigacji między strefami. Przycisk "Move" pozwala natomiast na wędrówkę po interfejsie, kontrolowaną za pomocą myszy. Strefa internetowa składa się z trzech obszarów: odnośników do sklepów internetowych, serwisów informacyjnych i zakładek do ulubionych stron WWW.

Win3D umożliwia dostęp do tych samych plików, katalogów i aplikacji co tradycyjny pulpit Windows, tyle że w atrakcyjniejszy sposób. Sprawne poruszanie się po trójwymiarowych "okienkach" wymaga jednak sporego treningu.

Więcej informacji: www.clockwise3d.com


Zobacz również