Pulpit z fantazją


Sudoku

Gadżet interesujący dla fanów popularnej gry logicznej Sudoku - umieszcza na pasku bocznym Visty planszę z łamigłówką. Dostępne są cztery poziomy trudności, mechanizm podpowiedzi oraz sprawdzania ostatnio dodanych cyfr.

Informacje p1.pcworld.pl/r/5da7d

Wszechmocny Dashboard

Mac OS X, począwszy od wersji 10.4 Tiger, wyposażony jest w narzędzie, które pozwala użytkownikowi skorzystać z tzw. widżetów. Podobnie jak gadżety z paska bocznego Visty są to proste aplikacje, które w założeniu mają uprościć wykonywanie częstych czynności, a także wyświetlać interesujące dla użytkownika informacje.

Standardowo Dashboard wyświetlany jest po naciśnięciu klawisza [F12] - pulpit i otwarte na komputerze programy zostają przyciemnione na rzecz warstwy z widżetami, tj. odpowiednikami gadżetów. Dodatkowo użytkownik może przeciągnąć widżety na pulpit, które zamknie przyciśnięciem klawisza [F12].

iStat Pro

iStat Pro jest jednym z najczęściej pobieranych widżetów - to funkcjonalne narzędzie wyświetla szczegółowe Informacje o wykorzystaniu zasobów komputera. Aplikacja uruchamia w warstwie Dashboard dość duże okno, gdzie dostępne są m.in. dane o wykorzystaniu procesora, pamięci RAM, pojemności twardych dysków, temperaturze podzespołów, transferach w Sieci itp. Użytkownik może wybrać, które Informacje go interesują i usunąć pozostałe.

Informacje p1.pcworld.pl/r/0ea31

Sing that iTune!

Widżet dla osób używających iTunes do odtwarzania plików muzycznych - wyświetla w warstwie Dashboard okno, które zawiera pobraną z Internetu treść aktualnie odsłuchiwanego utworu. Dodatkowo wszystkie teksty zapisywane są na twardym dysku komputera, co umożliwia ich łatwą synchronizację z odtwarzaczem MP3 Apple iPod.

Informacje p1.pcworld.pl/r/e9cc8

Radar in Motion

Pulpit z fantazją

iStat Pro wyświetla najważniejsze informacje o zasobach komputera użytkownika.

Widżet, który wyświetla okno z aktualną mapą pogody. Na zdjęcie satelitarne nałożone są granice państw, Informacje o zachmurzeniu, opadach deszczu, śniegu, temperaturze, oblodzeniu itp. Prezentowana mapa jest animowana i pozwala sprawdzić prognozy na kolejne dni.

Informacje p1.pcworld.pl/r/fca5b

CurrencyConverter

CurrencyConverter to rozszerzenie narzędzia Dashboard, które umożliwia dokonywanie przeliczeń walut. Widżet pobiera z Internetu aktualne Informacje o kursach 190 walut, uwzględnia także pieniądze, które nie są już stosowane.

Informacje p1.pcworld.pl/r/78373

Language Translator

Bardzo wygodny widżet umożliwiający tłumaczenie tekstu pomiędzy 22 językami. Language Translator obsługuje m.in. język polski, niemiecki, angielski, francuski i pozwala na natychmiastowy przekład pojedynczych wyrazów lub całych zdań.

Informacje p1.pcworld.pl/r/75404

YouTube

Prosty widżet, który umieszcza w warstwie Dashboard okno, gdzie można oglądać filmy z serwisu YouTube. Wyświetlane są najpopularniejsze materiały filmowe, najczęściej komentowane, dodane do ulubionych przez dużą liczbę użytkowników, a także najlepiej oceniane.

Informacje p1.pcworld.pl/r/16d0f

Google Gmail

Doskonały widżet, który daje dostęp do skrzynki pocztowej Google Gmail z poziomu narzędzia Dashboard. Wyświetla najnowsze wiadomości ze skrzynki odbiorczej użytkownika.

Informacje p1.pcworld.pl/r/e577f

Screenshot Plus

Pulpit z fantazją

Widżet Flickr Interestingness pobiera z serwisu Flickr najlepsze zdjęcia i prezentuje je na komputerze użytkownika.

Screenshot Plus to widżet, który umożliwia proste wykonywanie zrzutów ekranowych w systemie Mac OS X - użytkownik może szybko przechwycić zawartość całego ekranu, wybranego okna czy pożądanego obszaru. Obrazy mogą być kopiowane do pamięci podręcznej lub automatycznie zapisywane jako pliki z rozszerzeniami PNG, TIFF, JPG, PDF lub GIF.

Informacje p1.pcworld.pl/r/16311

Flickr Interestingness

Flickr Interestingness to widżet, który wyświetla szesnaście losowo wybranych fotografii z puli stu najlepszych zdjęć z serwisu Flickr. Narzędzie pozwala robić zbliżenia oraz bezpośrednio przejść na stronę z interesującą użytkownika galerią.

Informacje p1.pcworld.pl/r/58246

GoogleSearch

Prosty widżet, który dodaje do narzędzia Dashboard okno umożliwiające wysłanie zapytania do wyszukiwarki Google. Można przeszukiwać strony internetowe, grafiki, grupy dyskusyjne, filmy, mapy, a także blogi.

Informacje p1.pcworld.pl/r/93ab3