Pulse Smartpen także dla użytkowników MAC'a

Firma Livescribe ogłosiła wydanie oprogramowania dla Pulse Smartpen w wersji na komputery MAC. Aktualizacji doczeka się także oprogramowanie dla Windows.

Pulse Smartpen firmy Livescribe jest urządzeniem które łączy w sobie zalety długopisu, dyktafonu i komputera. Pulse oprócz tego, że działa jak zwykły długopis, między innymi rejestruje też dźwięk. Gdy przyłożymy go do konkretnego tekstu, Smartpen odtworzy dźwięk który został nagrany przy jego zapisie. Na przykład, siedząc na wykładzie i rysując wykres, nie musimy już zapisywać objaśnień wykładowcy. Wystarczy, że w domu przyłożysz Pulse do wykresu, a ten odtworzy dźwięk zarejestrowany przy jego rysowaniu. Mało tego, dotykając odpowiednich "przycisków" na kartce możemy przewinąć dźwięk, czy też zwiększyć lub zmniejszyć szybkość jego odtwarzania.

Pulse Smartpen także dla użytkowników MAC'a

Pulse Smartpen firmy Livescribe

Smart Pen wyposażony jest w procesor, wyświetlacz LED, mikrofony i kamerę na podczerwień. Do działania wymaga specjalnego, pokrytego punktami papieru, dzięki którym zapamiętuje pozycję notatek i jest w stanie odtworzyć dźwięk zarejestrowany przy ich zapisywaniu. Dzięki oprogramowaniu i wyposażeniu w złącze USB, można w prosty sposób zarządzać na komputerze notatkami sporządzonymi w klasyczny sposób. Uaktualnienie oprogramowania dla Windows zawiera między innymi opcję drukowania specjalnego papieru przeznaczonego dla Pulse Smartpen, a także zamianę zapisanego ręcznie tekstu na postać cyfrową. Premiera oprogramowanie dla MAC'a w wersji beta zapowiadana jest na 24 listopada. Tego samego dnia zostanie wydana także uaktualniona wersja aplikacji dla Windows. Więcej informacji na temat produktu można znaleźć na stronie firmy Livescribe.