Pulse Sonifier udźwiękawia WWW

Firma Pulse, zajmująca się opracowywaniem technologii do tworzenia multimedialnych stron internetowych, zapowiedziała wydanie Pulse Sonifier - systemu do prostego udźwiękawiania witryn WWW.

Pulse Sonifier proponowany przez firmę Pulse to technologia pozwalająca w prosty sposób udźwiękawiać witryny internetowe: po prostym przeciągnięciu metodą 'drag & drop' plików dźwiękowych na wybrane obrazki, teksty czy inne obiekty strony WWW, plik audio zostaje natychmiast zintegrowany z kodem strony. Planowana na listopad 2001, wersja systemu Pulse Sonifier przystosowana została do pracy w trybie autorskim w systemach Windows 98 i 2000, natomiast platforma makowa obsługiwana będzie jedynie w trybie 'playback'. Producenci przygotowali także bibliotekę ponad 20,000 sampli dźwiękowych do 'przeciągania' na dokumenty HTML.

'Pulse Sonifier wywoła rewolucję podobną do tej jaką spotkał rynek poligraficzny 10-15 lat temu', stwierdził Stuart Dubey z Pulse podczas konferencji SIGGRAPH, 'Kiedy tylko ludzie zajmujący się budowaniem serwisów internetowych otrzymają narzędzia takie jak Pulse Sonifier, zapory runą i Internet zaleje fala dźwiękowych witryn'. Firma Pulse zapowiedziała także rychłe wydanie Pulse 5.0, aplikacji do tworzenia interaktywnych, trójwymiarowych postaci, przedmiotów i krajobrazów.

http://www.pulse3d.com


Zobacz również