Punkty karne online: uważaj, nie daj się nabrać!

Policja ostrzega przed oszustami próbującymi oszukać kierowców chcących skorzystać z usługi sprawdzenia liczby punktów karnych online.


Punkty karne online

Możliwość sprawdzenia punktów karnych online to najnowsza przydatna usługa udostępniona przez obecną administrację państwową. Niestety swoją szansę dostrzegli w tym oszuści internetowi, którzy wzięli na celownik spragnionych wiedzy na temat swoich wykroczeń kierowców.

Policja ostrzega przed oszustami

Policja ostrzega, że w sieci zaczęły działać fałszywe strony, które zachęcają możliwością sprawdzenia punktów karnych. Ich twórcy liczą na naiwność wchodzących i pozyskanie tym samym ich danych jak również naciągnięcie na pewne sumy pieniędzy.

Zobacz również:

  • Nowa szczepionka na COVID-19 od AstraZeneca – skutki uboczne i działanie [Aktualizacja 27.07.2021r.]
  • Google i Microsoft pracują osobno nad nowymi funkcjami Chrome

Obecnie nikłe zagrożenie

Obecnie wpisując w Google "punkty karne online" wśród otrzymanych wyników na pierwszym miejscu widnieje ten właściwy, natomiast wśród pozostałych znalazł się tylko jeden podejrzany, po kliknięciu w który trafiamy jednak na następujący komunikat:

Punkty karne online: uważaj, nie daj się nabrać!

Punkty karne online

Trzeba jednak uważać

Pomimo tego nie należy jednak lekceważyć ostrzeżeń Policji, ponieważ podobne strony prawdopodobnie będą się coraz częściej pojawiały.

Punkty karne online - jak sprawdzić?

Tylko na stronie obywatel.gov.pl. Nie jest przy tym wymagane udostępnianie żadnych danych osobowych. Potrzebny jest jednak Profil Zaufany (eGO).