Puste portfele amerykańskich emerytów

Przeciętny Amerykanin zdołał oszczędzić mniej niż 7% wartości swojego wymarzonego funduszu emerytalnego i prawdopodobnie będzie musiał dorabiać sobie na emeryturze.

Amerykański reprezentant klasy średniej uważa, że potrzebuje 300 tys. USD na swoją emeryturę, jednak średnio odłożył jedynie 20 tys. USD - wynika z badania Wells Fargo & Co.

"Klasa średnia" została zdefiniowana jako osoby w wieku 30-69 lat z przychodami dla gospodarstwa domowego na poziomie 40 tys. USD - 100 tys. USD lub 25 tys. USD - 100 tys. USD w inwestowalnych aktywach oraz osoby w wieku 25-29 lat z przychodami lub aktywami od 25 tys. USD do 100 tys. USD.

Nawet osoby, które już zbliżają się do wieku emerytalnego nie mają zgromadzonych odpowiednich funduszy. Uczestnicy badania w wieku 50-59 lat zaoszczędzili średnio jedynie 29 tys. USD na emeryturę.

Ponad jedna trzecia respondentów uważa, że będzie musiała pracować podczas emerytury aby móc związać koniec z końcem. Wielu polega nadal na ubezpieczeniach społecznych, chociaż zaufanie do takiego finansowania różni się znacząco w zależności od wieku ankietowanych.

Aż 77% respondentów w wieku 50-59 lat uważa, że ubezpieczenia społeczne będą się dokładały do ich emerytur, podczas gdy jedynie 22% trzydziestokilkulatków twierdzi, że fundusze te będą w stanie wypłacać im w przyszłości emeryturę.

Większość respondentów przyznaje, że potrzebuje pomocy przy obliczaniu, ile pieniędzy będzie im potrzeba na emeryturze, jednak nie chcą płacić za usługi doradztwa.