Pyłoodporny projektor Epsona

W ofercie firmy Epson pojawił się nowy projektor - model EMP-6100. Co ciekawe, producent zapewnia, że urządzenie jest w pełni przystosowane do pracy w zapylonym i zadymionym otoczeniu.

Nowy projektor Epsona (jeżeli chodzi o podstawowe parametry) nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród innych tego typ urządzeń dostępnych na rynku. Wyposażony został w technologię 3LCD (wykorzystuje 3 panele ciekłokrystaliczne) dzięki której potrafi wyświetlić obraz o rozdzielczością XGA (1024 x 768 pikseli), jasności 3500 ANSI Lumenów oraz współczynniku kontrastu na poziomie 500:1. Wedle zapewnień producenta zastosowana lampa o mocy 230 W powinna wystarczyć na (maksymalnie) 3000 godzin pracy.

Pyłoodporny projektor Epsona

Pyłoodporny Epson EMP-6100

Opisane parametry urządzenia nie są jednak jego najważniejszymi cechami. Najistotniejsze jest to, że wyposażone ono zostało w specjalny system, dzięki któremu chłodzące podzespoły powietrze jest filtrowane (przez wymienne wkłady). Mamy więc możliwość wykorzystania rzutnika w dosyć trudnych warunkach czyli w środowisku o dużym zapyleniu i zadymieniu.

Wymiary urządzenia to 465 x 340 x 146 mm, natomiast waga - 7 kg. Wbudowano w nie 5-watowy głośnik oraz dołączono pilota. Do dyspozycji użytkownika oddano też dwa złącza D-Sub, jedno RCA oraz złącze sieciowe (10 BASE-T/100-BASE-TX). Warto też wspomnieć o automatycznej regulacja obrazu dzięki korekcji pionowego zniekształcenia trapezowego (+/- 30 st.).

Nowe urządzenie Epsona powinno trafić na rynek japoński jeszcze w tym miesiącu w cenie ok. 5600 USD. Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku europejskim.