Pyrkowa Kraina - pierwszy policyjny serwis edukacyjny dla dzieci

Komenda Główna Policji poinformowała, iż oficjalnie otwarto już edukacyjną stronę internetową "Pyrkowa Kraina". Powstała ona w ramach programu edukacyjnego "Z Pyrkiem bezpieczniej" i przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci.

Jest to pierwszy w Polsce policyjny serwis edukacyjny (został on stworzony przez zespół policjantów z Poznania), który powstał w ramach programu edukacyjnego "Z Pyrkiem bezpieczniej". Przeznaczony on jest dla dzieci, rodziców i nauczycieli, natomiast jego gospodarzem jest sierżant Pyrek, czyli maskotka wielkopolskiej Policji, stworzona w 2003 roku przez dzieci dla dzieci.

W części przeznaczonej dla najmłodszych znajdziemy interaktywne gry i zabawy. W informacji prasowej czytamy:

"Zabawy nie tylko zachęcają dzieci do zabawy, ale również i do nauki. Pozwalają rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, ćwiczą spostrzegawczość, refleks, uczą postępować według ustalonych norm i zasad."

Pyrkowa Kraina - pierwszy policyjny serwis edukacyjny dla dzieci

Co ważne, Pyrkową Krainę tworzą również same dzieci w czym pomaga im dział Biblioteczka - mogą publikować tu opowiadania i wierszyki, których głównym bohaterem jest sierżant Pyrek. Dodatkowo najmłodsi mają również możliwość zamieszczenia w Galerii swojego rysunku.

Z myślą o rodzicach oraz nauczycielach stworzony został natomiast dział "Kraina dorosłych". Znajdą oni tam:

- konspekty lekcji, artykuły dotyczące takich zagadnień jak bezpieczeństwo, rozwój, edukacja itp.

- porady specjalistów dotyczące bezpieczeństwa dziecka i osoby dorosłej

- filmy prewencyjne.

Ponadto na stronie można znaleźć informacje na temat spotkań, wydarzeń i konkursów, w których bierze udział sierżant Pyrka.

Zapraszamy do zapoznania się z serwisem "Pyrkowa Kraina".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: