Python szybki jak... C++

Pojawiła się kolejna wersja eksperymentalnego kompilatora Python-to-C++, umożliwiająca "konwersję" programów napisanych w Pythonie na zoptymalizowany kod C++, bez żadnej interwencji użytkownika.

Pomysł projektu zrodził się z przekonania, że można automatycznie przekształcić program napisany w Pythonie w jego wersję w C++, dając tym samym użytkownikom połączenie wydajności C++ z produktywnością Pythona.

Kompilator używa zaawansowanych technik rozpoznawania typów, dodatkowo sprawdza, czy mogą być one sparametryzowane, a jeżeli tak, to tworzy odpowiadające im typy generyczne w C++.

Póki co kompilator pomyślnie przeszedł ponad 100 testów, z których kilka było poważniejszymi programami, które mają od stu do dwustu linii kodu źródłowego (na przykład gra Othello, czy symulator sieci neuronowych).

Ponieważ jest to wczesna, eksperymentalna wersja, to w większości poważniejszych programów pojawią się problemy, które muszą być wcześniej skorygowane oraz zewnętrzne zależności, które trzeba zaimplementować w C++.

Projekt jest dostępny jako open-source w serwisie SourceForge.

Więcej informacji


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: