Q-Dir - ulepszenia w menedżerze plików

W połowie kwietnia miałem okazję zaprezentować menedżer plików Q-Dir w wersji 5.97.5. A dziś ukazało się wydanie z numerem 5.99.9, które wprowadza kolejne usprawnienia.

Przypomnę, że Q-Dir jest w pełni darmowy, a po uruchomieniu wracają uwagę aż cztery okienka nawigacji, co umożliwia wygodny dostęp do wielu folderów i obszarów dysku z jednego ekranu. Okienka są w pełni konfigurowalne i można dopasować rozmiar każdego z nich. Podgląd plików pozwala zobaczyć ikonki, miniaturki, detale, listę lub kafelki. Co więcej - każdy rodzaj plików ma swój własny kolor, co pomaga w zorientrowaniu się, jakie pliki znajdują we właśnie otwartym okienku. Ważną zaletą aplikacji jest jej elastyczność - ma duże możliwości konfiguracyjne, co pozwala dostosować wiele aspektów jej funkcjonowania do swoich potrzeb.

Q-Dir - ulepszenia w menedżerze plików

Q-Dir od wydania 5.97.5 doczekał się sporej liczby usprawnień. Warto wymienić tu nowe opcje ustawień (Via Menu, Tools, address bar), lepszą współpracę z Windows Server 2012, Windows 8 i 8.1 oraz wydaniami 64-bit poprzednich systemów, aktualizację plików językowych, możliwość wyłączenia automatycznego sortowania podczas kopiowania/zmiany nazwy elementów i inne. Najnowsza edycja to usprawnienia pod kątem używania aplikacji na Windows Vista oraz dodanie nowego tematu - Classic Windows Theme.

- Q-Dir w wersji instalacyjnej dla systemów 32-bit można pobrać tutaj

- Q-Dir w wersji instalacyjnej dla systemów 64-bit można pobrać tutaj

- Q-Dir w wersji przenośnej dla systemów 32-bit można pobrać tutaj

- Q-Dir w wersji przenośnej dla systemów 64-bit można pobrać tutaj