QLED to nie wszystko - Mini LED od Samsunga już w 2021 roku

Przyszły rok będzie ciekawy dla wszystkich fanów kina domowego. Na rynku pojawią się telewizory Mini LED oraz QLED drugie generacji. Co lepiej wybrać?

Technologia LED rozwija się z roku na rok. Obecnie świat technologii stoi w obliczu wprowadzenia na rynek nowego rodzaju wyświetlaczy - Mini LED. Pierwsze chińskie telewizory tego typu pojawiły się już na rynku, ale prawdziwy wysyp konstrukcji pojawi się dopiero w 2021 roku.

Telewizor Micro LED firmy Samsung

Telewizor Micro LED firmy Samsung

Samsung szykuje całą linię telewizorów Mini LED na przyszły rok.

W chwili obecnej koreański producent skupia się na produkcji dwóch linii premium telewizorów - QLED oraz Micro LED. W przyszłym roku do gamy modelowej dołączą telewizory Mini LED.

Zgodnie z najnowszym raportem Samsung opracowuje serię telewizorów Mini LED, które wykorzystują małe diody LED o wielkości od 100 do 300 mikrometrów. Każda z nich posiada wbudowane podświetlenie. Bliskie ułożenie diód obok siebie pozwala na uzyskanie większej jasności, niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Samsung planuje wyprodukować w przyszłym roku 2 miliony telewizorów Mini LED. Całość wykorzystywać będzie film QD oraz diody Mini LED, co stawia nowe telewizory w hierarchii wyżej-do modeli QLED.

Pierwsze egzemplarze telewizorów Mini LED powinny pojawić się na targach CES na początku 2021 roku. Komercyjne wprowadzenie telewizorów na rynek będzie miało miejsce w drugiej połowie przyszłego roku.

Samsung pracuje również nad telewizorami QLED drugiej generacji, które także pojawią się na rynku w przyszłym roku. Więcej o nich przeczytasz w oddzielnym materiale.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Q60T - najtańszy QLED na 2020 rok.

Źródło: Gizmochina.com