QNAP - serwery stworzone do archiwizowania i udostępniania danych

ONAP ma w swojej ofercie szeroką gamę serwerów NAS, od prostych modeli jednodyskowych po urządzenia przeznaczone dla małych i średnich firm, w których można zamontować nawet 32 dyski.

Wszystkie modele mają jedną wspólną cechę: są specjalnie zaprojektowane i dostosowane do potrzeb określonych odbiorców. Co istotne, ich pracą i możliwościami zarządza prosty w obsłudze i rozbudowany system operacyjny QTS. W jego skład wchodzą liczne moduły poszerzające możliwości serwera lub upraszczające wykonywanie, wydawałoby się, skomplikowanych zadań.

Dzięki systemowi QTS konfigurowanie ustawień sieciowych czy automatyczne tworzenie kopii zapasowych z opcją ich duplikowania na zewnętrznych urządzeniach czy w chmurze jest proste i intuicyjne. Poradzą sobie z tym nawet niedoświadczeni użytkownicy.

6000 plików, aplikacja ta indeksuje pliki i ich zawartość, więc nie tracisz czasu na żmudne szukanie pliku wśród setek o nic nie mówiących nazwach. Wystarczy wpisać interesującą nas frazę, a Qsirch natychmiast wyświetla pliki, w których treści się ona znajduje.

Qsirch 2.1 jest dostępny z poziomu QTS App Center dla wszystkich modeli serwerów NAS zbudowanych na bazie procesorów x86 i mających minimum 2 GB pamięci RAM.

Co ważne, nawet najprostszy serwer sieciowy QNAP ma możliwości znacznie wykraczające poza opcje archiwizowania i udostępniania danych. Dzięki funkcji instalacji dodatkowych programów z bogatego repozytorium można rozszerzać i dostosowywać możliwości serwera do bieżących potrzeb. Użytkownicy domowi są w stanie za pomocą kilku kliknięć myszą np. zainstalować serwer audio czy oprogramowanie do odtwarzania i strumieniowania multimediów. Są też w stanie skonfigurować program do wykonywania kopii zapasowych z wybranych folderów, zsynchronizować pliki pomiędzy urządzeniami. Możliwości jest znacznie więcej.

Firmy, które chcą założyć stronę internetową, mogą w ciągu kilkunastu sekund zainstalować serwer WWW i jeden z popularnych systemów CMS(WordPress, Joomla). QNAP udostępnia szereg narzędzi ułatwiających archiwizowanie, ale też wyszukiwanie plików takich jak aplikacja Qsirch. Ta aplikacja działa na każdym serwerze QNPA, który wyposażony jest w procesor x86 i przynajmniej 2 GB pamięci RAM.

Qsirch – wydajna wyszukiwarka w NAS

Równie ważne jak bezpieczne przechowanie plików jest ich szybkie wyszukiwanie, a Qsirch robi to doskonale. Potrafi odnaleźć określone pliki. uwzględniając nazw plików lub słów w nich zawartych, metadanych oraz daty zmodyfikowania – zwiększa to produktywność oraz znacznie

redukuje czas dostępu do ważnych danych, które są zgromadzone na serwerze NAS.

Dzięki Qsirch nawet w gąszczu katalogów użytkownik bezbłędnie odnajdzie właściwy plik. InterfejsQsirch wyglądem przypomina Google Search i nie jest to przypadek. Obie wyszukiwarki okazują się świetnie sprawdzać w tym, do czego zostały stworzone, czyli wyszukiwaniu i indeksowaniu danych. QNAP Qsirch okazuje się wręcz niezbędnym narzędziem w wyszukiwaniu plików, ma też opcję przeszukiwania przeszukiwania zawartości Gmail i podglądu plików .eml. Im dłużej serwer będzie gromadził dane, tym bardziej użytkownik doceni możliwości tego oprogramowania. Nowoczesne algorytmy oraz inteligentny system indeksowania sprawiają, że wystarczy wpisać określoną frazę, a Qsirch natychmiast wyświetla pliki, w których treści się ona znajduje.

Qsirch umożliwia szybkie wyszukiwanie i przeglądanie zarchiwizowanych raportów czy potrzebnych dokumentów, które przygotowywaliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy czy lat w celu opracowanie aktualnych ofert. Użytkownicy domowi mogą też szybko zlokalizować określone zdjęcia, filmy czy piosenki.

Wyniki prezentowane są wraz z miniaturkami, opisem zawartości oraz podglądem treści. To ułatwia szybkie przejrzenie zawartości pliku jeszcze przed jego otwarciem. Co więcej, Qsirch zapisuje historię i „uczy się” wpisywanych przez użytkownika zapytań, co umożliwia szybsze i skuteczniejsze wyświetlanie kolejnych wyników.

Działa też zgodnie z ustawieniami systemu zarządzającego pracą serwera dla kont użytkowników i folderów udostępnionych. W wynikach wyszukiwania pojawiają się tylko te pliki, do których użytkownik ma prawa dostępu. To skutecznie chroni prywatność danych.

Zobacz, jak działa wyszukiwarka Qsirch

www.qnap.com/solution/qsirch/pl/