Quadral Surround 1280 aktiv

Niedrogie głośniki o dobrym brzmieniu i niemieckiej precyzji wykonania.

Niedrogie głośniki o dobrym brzmieniu i niemieckiej precyzji wykonania.

Niemieckie kolumny 5.1 Quadral, które trafiły do naszego testu, cenowo nie należą do propozycji z górnej półki. W skład systemu wchodzą: subwoofer aktywny, cztery identyczne kolumienki satelitarne i poziomy głośnik centralny. Ma on obudowę tak wyprofilowaną, że w ustawieniu poziomym dźwięk rozchodzi się zawsze nieco do góry.

Staranne wykonanie, zaskakująco duży i dobry jakościowo dźwięk z niewielkich srebrnych skrzyneczek. Sprawdzają się nie tylko w filmach akcji, ale też ujawniają zalety w nagraniach koncertowych.

Staranne wykonanie, zaskakująco duży i dobry jakościowo dźwięk z niewielkich srebrnych skrzyneczek. Sprawdzają się nie tylko w filmach akcji, ale też ujawniają zalety w nagraniach koncertowych.

To pozytywny efekt, jeśli kolumna leży pod telewizorem. Może jednak negatywnie wpływać na brzmienie przy położeniu na wysoko ustawionym telewizorze. Wtedy wskazane jest ustawienie kolumny w poziomie. Choć wygląda to nieco dziwacznie, to dodatnio wpływa na odbiór ścieżek dialogowych i muzycznych. Wszystkie kolumny są srebrne, a maskownice wykonane z metalowej, ażurowej siatki. Wyglądają elegancko. Trzeba też zaznaczyć, że satelity są konstrukcjami dwudrożnymi, co wśród tego typu zestawów nie jest regułą. Producent podaje, że "maluchy" funkcjonują w zakresie od 90 Hz do 22 kHz - a to, jak na ich wielkość, jest wartością przyzwoitą. Głośnik centralny ma schodzić nawet 10 Hz niżej. O dolne pasmo dba subwoofer z głośnikiem niskotonowym skierowanym w stronę podłoża. Najniższe tony są przetwarzane w zakresie 60-150 Hz.

Z kolei za pracę głośnika odpowiada 70-watowy wzmacniacz. W tego typu systemach ważne są możliwości montażu kolumn. Satelity mają na tylnych ściankach wyfrezowane otwory pozwalające na bezpośrednie zawieszenie kolumn na zwykłych kołkach. Lepszy efekt, zarówno wizualny, jak i brzmieniowy, można uzyskać poprzez dokupienie metalowych stojaków, które trzeba przykręcić do kolumn mających specjalnie w tym celu nagwintowane otwory. Brzmienie miło nas zaskoczyło. Często spotykana dziura basowa między subwooferem a satelitami była prawie niesłyszalna. Przekaz był energetyczny, a dialogi przekazywane z odpowiednią masą i bardzo dobrą czytelnością. Niemieckie kolumny tworzą przestrzeń z rozmachem. Subwoofer, mimo że nie schodzi najniżej, to w pokrywanym zakresie pasma pracuje z dyscypliną i werwą.

Informacje

Typ głośniki 5.1

Cena 2699 zł

Dystrybutor EIC,http://www.eic.pl

Funkcje kilka możliwości instalacji naściennej, opcjonalne stojaki; subwoofer w pełni wyposażony w wejścia/wyjścia głośnikowe i wejście niskopoziomowe, regulacja fazy, częstotliwości odcięcia

Złącza plastikowe sprężynkowe