Quake 4 - już naprawdę blisko!

Ruszyła oficjalna mini witryna reklamująca czwartą odsłonę "Quake'a", co oznacza, że gra wreszcie jest bliska ukończenia.

Na razie na stronie nie znajdziemy zbyt wielu informacji - fani gry mogą obejrzeć tylko zwiastun filmowy prezentowany na tegorocznych targach E3, który znaleźć można również na naszym serwerze FTP. Pełna wersja witryny ma ruszyć latem tego roku. W sierpniu uczestnicy 10 jubileuszowej edycji imprezy QuakeCon będą też mieli okazję, po raz pierwszy, pograć w przeznaczone do rozgrywek w trybie multiplayer demo "Quake'a 4" .

Przypomnę, że produkcją "Quake'a 4" zajmują się programiści ze studia Raven Software. Gra powstaje w oparciu o silnik graficzny Dooma III, więc możemy spodziewać się oprawy graficznej najwyższej jakości. Jeśli chodzi o fabułę Quake'a 4 - ma ona być bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z Quake'a 2.

Gracz weźmie udział w planowanej na ogromną skalę inwazji na macierzystej planecie Stroggów - obcych znanych z wcześniejszej odsłony gry. W trakcie kampanii w trybie gry pojedynczej będziemy brać udział, zarówno w samotnych misjach, jak i ogromnych bitwach, w których towarzyszyć nam będą inni członkowie korpusu ekspedycyjnego atakującego planetę obcych. Poszczególne misje będą rozgrywane na powierzchni planety i wewnątrz budynków. W czwartej odsłonie kultowego Quake'a, powrócą też, dobrze znane fanom gry, rodzaje broni - na pewno, bowiem nie zabraknie w grze takich typów jak: blaster, machinegun, nailgun czy shotgun. Ponadto podczas rozgrywki będziemy także mogli korzystać czasami z pojazdów, co będzie absolutną nowością w historii serii.

Oficjalna strona gry


Zobacz również