Quake 4 - nowe szczegóły i screenshot!

Wydawca "Quake'a 4" - firma Activision - opublikowała nieco dalszych szczegółów na temat fabuły ilustrując informacje pierwszym zrzutem ekranowym z gry. "Quake 4" powstaje w studio Raven Software, które przy produkcji gry wykorzystuje silnik graficzny Dooma III. Jak można przekonać się oglądając zrzut ekranowy przedstawiający Strogga, oprawa graficzna nie rozczaruje nawet najbardziej wymagających graczy.

W "Quake'u II" oblężona przez siły obcych Ziemia walczy o przetrwanie. Obcy, zwani Stroggami, są cybernetycznymi wojownikami, których ciało zbudowane jest z mechanicznych części połączonych gnijącymi fragmentami różnych organów. Ich ataki na planety rozsiane po całym kosmosie kończą się zwykle totalnym unicestwieniem cywilizacji i gatunków je zamieszkujących - Ziemianie o tym wiedzą. Chcąc przetrwać inwazję obcych, postanawiają wysłać armadę swoich elitarnych jednostek, aby przeniosły walki na teren rodzinnej planety Stroggów.

Quake II

Operacja okazuje się katastrofą, a siły ziemskie zostają niemal całkowicie zniszczone. Szczęście jednak nie opuszcza ludzi. Jeden z atakujących żołnierzy nie tylko uchodzi z pogromu z życiem, ale także dociera do bazy Stroggów, gdzie udaje mu się zniszczyć planetarny system obronny i zabić Makrona - przywódcę i kolektywny mózg krwiożerczych Stroggów. Przywódcy na Ziemi są przekonani, że śmierć Makrona to kres zagrożenia ze strony Stroggów. Jak bardzo się pomylili, dowiemy się z czwartej części Quake'a, której fabuła będzie opowiadać o wydarzeniach, które nastąpiły po śmierci Makrona.

Quake IV, czyli dobijanie Stroggów

Quake 4 - Strogg w akcji

Quake 4 - Strogg w akcji

Mimo śmierci przywódcy i mózgu, armie Stroggów szybko się przegrupowują przygotowując do obrony swojej planety. Ziemianie mają jednak niewielką przewagę - niedziałający system obrony planetarnej Stroggów, pozwoli siłom inwazyjnym Ziemian bezpiecznie wylądować na planecie. Wśród tysięcy jednostek, które biorą udział w planowanej na ogromną skalę inwazji znajduje się Rhino Squad, a w nim Matthew Kane w którego wcielą się gracze. W trakcie kampanii w trybie gry pojedynczej będziemy brać udział, zarówno w samotnych misjach, jak i ogromnych bitwach, w których towarzyszyć nam będą inni członkowie korpusu ekspedycyjnego atakującego planetę obcych. Poszczególne misje będą rozgrywane na powierzchni planety i wewnątrz budynków. W czwartej odsłonie kultowego Quake'a, powrócą też, dobrze znane fanom gry, rodzaje broni - na pewno, bowiem nie zabraknie w grze takich typów jak: blaster, machinegun, nailgun czy shotgun. Ponadto podczas rozgrywki będziemy także mogli korzystać czasami z pojazdów, co będzie absolutną nowością w historii serii.

Niewiele informacji udostępniono natomiast, na temat trybu multiplayer gry - wiadomo tylko, że będzie on podobny do tego znanego z gry 'Quake III Arena' i nie będzie w nim można wykorzystywać pojazdów występujących w trybie singleplayer.


Zobacz również