Quake 5 - John Carmack chce powrotu "króla strzelanek"

John Carmack, współzałożyciel studia id Software, zapowiada, że Quake 5 naprawdę się pojawi! Klimat będzie nawiązywał do pierwszej części kultowego FPS-a.

Quake 1 to jedna z najbardziej klimatycznych gier FPP, jakie kiedykolwiek powstały. Carmack chce, by Quake 5 był do niego podobny.

Polecamy:

Zobacz także:

"Odchodzimy od znanego z Quake 2 i Quake 4 uniwersum Stroggów" - powiedział Carmack w rozmowie z serwisem Eurogamer - "Rozważamy możliwość powrotu do szalonego i pokręconego świata w stylu Cthulhu znanego z Quake 1 i odświeżenie tego kierunku".

Sam fakt mówienia o Quake 5 to już dobry znak dla fanów tej serii. Ludzie z id Software ostatnio zapowiadali raczej nowy tytuł - Rage, a także nadchodzącą po nim, czwartą część gry Doom. Słowa Carmacka można traktować jak oficjalne potwierdzenie, że kolejny Quake to tylko kwestia czasu. Potwierdził to też szef studia, Todd Hollenshead, mówiąc: "Ludzie nie powinni martwić się, że odpuścimy sobie Quake'a. Sami jesteśmy wielkimi fanami tej gry".

Oryginalny Quake pojawił się na rynku w czerwcu 1996 roku. Był jedną z pierwszych gier FPP, które posiadały silnik graficzny wyświetlający trójwymiarowy, teksturowany obraz. Co najważniejsze, tytuł był niezwykle klimatyczny i bardzo grywalny. Przez wielu do dziś uznawany jest za "króla strzelanek", którego jedynym godnym następca był później Quake III: Arena.