'Quake IV' znowu nie zaszczyci Quakecon 2004

Zapowiedziana trzy lata temu czwarta odsłona kultowego już "Quake'a" wciąż pozostaje głęboko strzeżoną tajemnicą firmy id Software, która postanowiła przełożyć prezentację gry na bliżej nieokreślony termin.

Wielu oczekujących na grę fanów liczyło na to, że producent zaprezentują ją podczas tegorocznej edycji imprezy Quakecon 2004 – niestety nadzieje okazały się płonne. Po raz kolejny prezentacja gry zostaje odwołana – tym razem przedstawiciele id Software tłumaczą tę decyzję faktem, że produkt wciąż nie jest wystarczająco dopracowany.

Wraz z id Software "Quake'a IV" produkuje odpowiedzialne za powstanie takich gier jak 'Hexen', 'Jedi Knight: Jedi Academy' studio Raven Software. Nowych szczegółów na temat tej produkcji wciąż nie znamy, jednak Tim Willits, odpowiedzialny za projekt stwierdził, że id Software jest niezwykle zadowolone z prac prowadzonych przez Raven. Niestety, jego zdaniem produkt jeszcze nie nadaje się do prezentacji - producent kultowej gry obawia się niepochlebnych opinii fanów długo już czekających na premierę gry.

"Quake IV" powstaje w oparciu o silnik graficzny wykorzystywany w 'Doomie 3', a zostanie wydany przez Activision. Nie znamy jednak nawet przybliżonej daty jego premiery.