Quake idzie na wojnę!

Na oficjalnej stronie gry D-Day Normandy, opartej na enginie Quake’a II i osadzonej w realiach II Wojny Światowej, pojawił się dziś dodatek pt. "Inland Campagin" zawierający siedem nowych map.

Gra D-Day Normandy przeznaczona wyłącznie do rozgrywek w trybie Team została zainspirowana, jak wiele innych wojennych produkcji dostępnych obecnie na rynku, lądowaniem aliantów w Normandii. Oryginalnie gra zawiera pięć ciekawych map, które teraz zostały uzupełnione o siedem kolejnych, zlokalizowanych w głębi lądu.

D-Day oferuje ciekawą taktyczną rozgrywkę opartą o różnorodne klasy postaci. Gra charakteryzuje się dużym realizmem rozgrywki i dbałością o szczegóły graficzne. Podczas rozgrywki widoczne są odkształcenia hełmów, zbłąkany pocisk może wytrącić z rąk broń, a granat nie zawsze wybuchnie. Nie każdy celny strzał zabije przeciwnika, gdyż program rozpoznaje na ciele wirtualnego gracza cztery różne "organy" - można zadać lub otrzymać postrzał w głowę, pierś, brzuch (szczególnie nieprzyjemne) lub nogi. W grze znajduje się również system, który "waży" posiadany ekwipunek i odpowiednio do uzyskanej wagi dostosowuje prędkość i zwrotność postaci.

Opublikowany dzisiaj dodatek, waży ok. 35 MB i można go pobrać z oficjalnej strony gry: www.planetquake.com/dday/ .