Qualcomm Snadragon 888+ - jeszcze szybsze flagowce. Co z cenami?

Qualcomm zapowiedział jeszcze mocniejszą wersję procesora Snapdragon 888. Kiedy pojawią się pierwsze smartfony z najnowszymi chipami?

Qualcomm w końcu oficjalnie ogłosił powstanie swojego najnowszego procesora: Snapdragon 888+. Już sama nazwa wskazuje, że jest on podkręconą wersją obecnego na rynku Snapdragona 888. Zdaniem producenta ma on oferować w przyszłości jeszcze szybszą pracę flagowym smartfonom.

Podobnie jak wersja podstawowa posiada on osiem rdzeni o zróżnicowanym poziomie taktowania:

  • 1 rdzeń Kryo 680: 2.995 GHz
  • 3 rdzenie Kryo 680: 2.4 GHz
  • 4 rdzenie Kryo 680: 1.8 GHz.

Jak widać, różnica między podstawowym procesorem Snapdragon 888, a wersją 888+ jest niewielka. W najnowszym modelu najmocniejszy z rdzeni oferuje taktowanie 2.995 GHz, podczas gdy wynik jego poprzednika to 2.84 GHz. Osiągi pozostałych siedmiu rdzeni nie uległy poprawie i prezentują się tak samo jak w procesorze Snapdragon 888.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S21 FE jednak bez Snapdragona 888?
  • Alder Lake-S - limitowana edycja jeszcze w tym roku

Qualcomm zdecydował się jednak na inne usprawnienia. Zamiast skupiać się na mocy poszczególnych rdzeni, postanowiono ulepszyć sztuczną inteligencję odpowiedzialną za ich pracę. Zdaniem producenta obecna w procesorze Snapdragon 888+ szósta generacja Qualcomm AI Engine jest w stanie zapewnić pracę szybszą o nawet 20%, w porównaniu do chipu z numerem 888. Wedle raportów, najnowszy procesor jest w stanie obsłużyć nawet 32 TOPS (trylionów operacji na sekundę). Zgodnie z przewidywaniami inne elementy procesora pozostały bez zmian. Znajdziemy więc układ przetwarzania obrazu Spectra 580, czy modem 5G Snapdragon X60.

Firma Qualcomm zapowiedziała, że pierwsze smartfony wyposażone w procesor Snapdragon 888+ pojawią się na rynku w trzecim kwartale 2021 roku. Partnerzy producenta, tacy jak Xiaomi, czy ASUS potwierdzili już tworzenie pierwszych urządzeń posiadających ten procesor.

Zobacz także: realme GT vs Xiaomi Mi 11 - Snapdragon 888 na dwa sposoby [PORÓWNANIE]