Qualcomm Snapdragon 865 w testach - jak wypadł?

Jak wypada w testach wydajnościowych flagowy procesor Qualcomm? Zobacz!

Oczywiście same cyferki wyników nie pokazują wszystkiego - procesor dopiero wówczas pokazuje swoje możliwości, gdy współpracuje z resztą smartfona, jednak benchmark zawsze pozostaje wskaźnikiem tego, czego można sie po nim spodziewać. Poniższe testy przeprowadzono zaraz po konferencji Snapdragon Technology Summit, gdzie świat po raz pierwszy zobaczył nowy procesor. Testy odbyły się w dwóch trybach - domyślnym oraz wydajnościowym, który wyciska wszystko ze rdzeni Snapdragona. Dla porównania zestawiono wyniki z rezultatami osiągniętymi przez Snapdragon 855 i 855 Plus w różnych telefonach, a także używanym w iPhone 11 procesorem A13 Bionic. Oto wyniki.

Qualcomm Snapdragon 865 w testach - jak wypadł?

Jak widzimy, Snapdargon 865 wypada najlepiej w pracy wielordzeniowej - jednak 855 ma bardzo zbliżone wyniki. Przy jednym rdzeniu notuje gorsze wyniki, niż A13, jednak poza tym nie ma sobie równych.

Kolejny benchmark, PCMark Work 2.0, ma obrazować wydajność przy codziennym korzystaniu ze smartfona, jak przeglądanie stron, edycja zdjęć, itp. Niestety, benchmark ten nie obsługuje iOS.

Qualcomm Snapdragon 865 w testach - jak wypadł?

Trzeci i ostatni test to 3DMark Sling Shot Extreme. Sprawdza on, jak sprawuje się procesor przy obróbce 3D. Oto, jak wypada Snapdragon 865 z układem graficznym Adreno. Trzeba przyznać, że zdecydowanie błyszczy zarówno w trybie domyślnym, jak i wydajności.

Qualcomm Snapdragon 865 w testach - jak wypadł?

W innych testach - GFxBench Aztec Ruins Vulkan oraz OpenGL Off-Screen pozwolił na osiągnięcie 20 fps przy 1440p, a przy teście Manhattan aż 50,38 fps przy 1440p. Podsumowując - Snapdragon 865 oferuje znaczne ulepszenie w stosunku do modelu Snapdragon 855, ale nie aż tak duże w porównaniu ze Snapdragon 855 Plus.