Qualcomm Snapdragon 875 - Jaką wydajność zaoferują flagowce 2021?

Do internetu trafiły pierwsze wyniki testów syntetycznych flagowego procesora Qualcomm na przyszły rok. Na jaki wzrost wydajności możemy liczyć?

Qualcomm zapowiedział już wydarzenie Tech Summit. Podczas imprezy, która startuje już 1 grudnia 2020 roku zobaczymy zupełnie nowy, flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 875, który z pewnością trafi do najważniejszych flagowców z Androidem na 2021. Z przecieków wiemy już, że układ ten znajdzie się w Samsungu Galaxy S21 (wersja USA), nadchodzącym flagowcu od Xiaomi oraz Nokii 10.

Procesor Qualcomm Snapdragon
Źródło: Gizmochina.com

Procesor Qualcomm Snapdragon

Źródło: Gizmochina.com

Na kilka tygodniu przed oficjalną prezentacją do sieci trafiły nowe szczegóły dotyczące flagowego procesora od Qualcomm.

Najnowszy raport wyjawia, że układ Snapdragon 875 podobnie, jak Apple A14 (iPhone 12) oraz Huawei Kirin 9000 (Huawei Mate 40 Pro) wyprodukowany będzie w 5 nm procesie technologicznym. Będzie to trzeci procesor mobilny na rynku, który skorzysta z najnowszego procesu technologicznego.

W środku znajdziemy osiem rdzeni wykonanych w trzech architekturach. Mowa o jednym rdzeniu Cortex-X1 o taktowaniu 2,84 GHz, trzech rdzeniach Cortex-A78 o taktowaniu 2,42 GHz oraz czterech rdzeniach Cortex-A55 o taktowaniu 1,8 GHz. Na pokładzie znajdzie się również układ graficzny Adreno 660.

Według Qualcomm nowy rdzeń Cortex-X1 zaoferuje o 23% wyższą wydajność, niż rdzenie Cortex-A78. Spodziewamy się również, że procesor Snapdragon 875 zostanie zintegrowany z nowym modemem sieci 5G Snapdragon X60.

W sieci znajdziemy już pierwsze wyniki testów syntetycznych. Urządzenie wykorzystujące procesor Qualcomm Snapdragon 875 uzyskało 899401 punktów. To bardzo dobry wynik, który z łatwością pobija Kirina 9000. To właśnie Mate 40 Pro jest obecnie najszybszym smartfonem z Androidem.

Źródło: Gizmochina.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: