Qualcomm Snapdragon 875 - specyfikacja flagowego układu w sieci

Jaką wydajność zaoferuje flagowy układ Qualcomm'a na przyszły rok? Sprawdzamy specyfikację techniczną nadchodzącego procesora, która znajdzie się w przyszłorocznych flagowcach.

Qualcomm jest w chwili obecnej największym i najpopularniejszym dostawcą procesorów do urządzeń mobilnych takich, jak smartfony oraz tablety. Układy z rodziny Snapdragon znane są na całym świecie. Korzysta z nich między innymi Samsung, Google, Sony czy Xiaomi. Jedynie Huawei i Apple wykorzystują jedynie autorskie układy.

Qualcomm Snapdragon 875 - specyfikacja flagowego układu w sieci

Źródło: qualcomm.com

W chwili obecnej na rynku dostępny jest procesor Qualcomm Snapdragon 865. Jest to najwydajniejszy procesor mobilny dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Lada moment na rynku może zadebiutować jego ulepszona wersja Snapdragon 865+.

Zobacz również:

  • Microsoft wycisza krytykę użytkowników dotyczącą Windows 11
  • Lenovo zapowiada nowe tablety!
  • Samsung Galaxy S21 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [19.01.2020]

Pod koniec tego roku Qualcomm powinien zaprezentować flagowy układ następnej generacji. Procesor Snapdragon 875 produkowany będzie w 5 nm procesie technologicznym.

Standardowo już w przypadku Qualcomm'a nie musimy czekać do oficjalnej premiery aby poznać szczegółowe informacje na temat nadchodzących chipów. I tym razem nie jest inaczej.

Qualcomm Snapdragon 875 będzie pierwszym produktem firmy produkowanym w 5 nm. Oznacza to, że procesor będzie znacznie wydajniejszy energetycznie od Snapdragona 865, którego znajdziemy w tegorocznych flagowcach.

Procesor zaoferuje rdzenie Kryo 685 oparte na technologii ARM v8 Cortex'a. Całość uzupełniać będzie układ graficzny Adreno 660, układ NPU Adreno 665 oraz DPU Adreno 1095. Na pokładzie znajdzie się również chip Secure Processing Unit oraz silnik przetwarzania obrazu Spectra 580.

Najnowszy raport sugeruje, że Snapdragon 875 dostarczany będzie z wysokiej klasy procesorem DSP. Procesor wspierać będzie pamięć operacyjną w standardzie LPDDR5.

Procesor kompatybilny będzie z najnowszymi standardami łączności takimi, jak Wi-Fi 6 802.11ax, 2x2 MIMO oraz Bluetooth 5.1. Nie zabraknie również wbudowanego modemu Snapdragon X60. Obsłuży on sieci 2G/3G/4G oraz 5G w standardzie SA i NSA.

Spodziewamy się, że Qualcomm po raz pierwszy pokaże publicznie Snapdragona 875 w okolicach grudnia 2020 roku. W chwili obecnej nie wiadomo, czy premiera nie zostanie odroczona w związku z pandemią koronawirusa.

Sprawdź, ile kosztuje OnePlus 7 Pro.

Źródło: gizchina.com