Qualcomm dogadał się z Leica. Szykuje się fotograficzna rewolucja.

Przyszłoroczne flagowce zaoferują znacznie lepszą jakość zdjęć. Wszystko dzięki nowemu modułowi Leica 1, który pojawi się w flagowym procesorze Qualcomm.

Inżynierowie amerykańskiej firmy Qualcomm pracują już nad procesorem dla flagowców kolejnej generacji. Układ, który zastąpi Snapdragon 888 5G powinien pojawić się na rynku pod koniec 2021 roku. Dzięki Rolandowi Quandtowi z WinFuture poznaliśmy właśnie kilka ciekawych informacji o procesorze, który pojawi się w sporej części przyszłorocznych flagowców.

Układ Qualcomm Snapdragon 888 5G

Układ Qualcomm Snapdragon 888 5G

Quandt przekazał, że Qualcomm testuje już pierwsze próbki inżynieryjne nowego układy dla urządzeń mobilnych klasy premium. Chip otrzymał nazwę kodową Waipio, która odnosi się do doliny Waipi'o na Hawajach.

Zobacz również:

  • Tani smartfon nie musi być wcale słaby. Oto najlepsze modele do 1500 zł
  • Ta współpraca zmienia rynek smartfonów. Xiaomi nie ma zamiaru odpuszczać

Amerykanie mają słabość do tego niewielkiego stanu USA. Układ Qualcomm Snapdragon 888 5G posiada nazwę kodową Lahaina, która odnosi się do jednego z miast na Hawajach.

Zostawmy jednak nazewnictwo i przejdźmy do interesujących szczegółów. Nowy procesor nie ma jeszcze nazwy handlowej. Całość testowana jest jako Qualcomm Snapdragon SM8450. W tym miejscu warto przypomnieć, że Snapdragon 888 5G otrzymał numer modelu SM8350.

Próbka inżynieryjna, która służy do testów Snapdragon 888 5G posiada 12 GB pamięci operacyjnej LPDDR5 oraz 256 GB pamięci masowej w standardzie UFS.

Największą nowością w nadchodzącym procesorze ma być nowy moduł poprawiający jakość zdjęć. Został on zaprojektowany we współpracy z firmą Leica.

Leica obecnie współpracuje z Huawei oraz Nokią. Podpisanie umowy z firmą Qualcomm i zastosowanie dodatkowego modułu opracowanego przez niemiecką firmę fotograficzną w nadchodzącym procesorze pozwoli na poprawę jakości fotografii. Skorzystają na tym głównie tanie flagowce takie, jak następca Realme GT. Modele te posiadają słabsze aparaty. Nowy koprocesor zauważalnie poprawi jakość zdjęć wykonywanych smartfonami z nadchodzącym, flagowym procesorem firmy Qualcomm.

W chwili obecnej brakuje jeszcze oficjalnych informacji na temat współpracy Qualcomma z firmą Leica. Wszystkie informacje to obecnie plotki, ale podpisanie umowy partnerskiej jest prawdopodobne. Leica od lat angażuje się w produkcje aparatów do urządzeń mobilnych klasy premium.

Źródło: androidauthority.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: