Qualcomm obiecuje - smartfony z 5G od Xiaomi za mniej, niż 600 zł

Motorola, Xiaomi oraz Oppo otrzymają dostęp do super tanich procesorów Snapdragon 400 ze zintegrowanym modemem sieci 5G. Pierwsze budżetowce z 5G już na początku 2021 roku.

Sieć 5G tanieje z dnia na dzień. Jeszcze zaledwie rok temu modem sieci 5G był dodatkowym modułem dostępnym jedynie w najdroższych konfiguracjach flagowych smartfonów, które kosztowały wiele tysięcy złotych. Obecnie praktycznie każdy flagowiec posiada zintegrowany z procesorem modem sieci 5G, a na rynku znajdziemy smartfony za mniej, niż 2000 zł, które oferują możliwość skorzystania z 5G.

Samsung Galaxy S10 5G
Źródło: PCWorld.com

Samsung Galaxy S10 5G

Źródło: PCWorld.com

Na początku przyszłego roku sieć 5G zawita do budżetowych konstrukcji. Wszystko dzięki nowym układom firmy Qualcomm sprzedawanym przez Xiaomi, Motorolę oraz Oppo.

W zeszłym roku na targach IFA Qualcomm zapowiedział integracje modemu sieci 5G z tańszymi układami Snapdragon z rodziny 600 oraz 700. Dzięki tym chipom na rynku pojawiły się średniaki z modemem 5G, których cena cały czas spada.

W tym roku nadeszła pora na budżetowe układy Snapdragon 400. Podczas wirtualnej konferencji prasowej z okazji targów IFA 2020 Qualcomm poinformował, że na rynku pojawią się procesory Snapdragon 400 z wbudowanym modemem sieci 5G, które pozwolą na budowę smartfonów kosztujących od 125 do 250 dolarów.

Podczas konferencji usłyszeliśmy "Przyspieszamy globalną komercjalizację i skalę 5G oraz pracujemy nad tym, aby najbardziej przystępne cenowo urządzenia 5G na świecie były oparte na Snapdragonie."

Niestety producent nie podał jeszcze żadnych szczegółowych informacji ani specyfikacji technicznej nowych, budżetowych układów z 5G.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi 10 Lite 5G - jeden z najtańszych smartfonów z 5G w naszym kraju. Zapoznaj się z naszą recenzją Samsunga Galaxy A51, który również dostępny jest w wersji z 5G.

Źródło: cnet.com