Qualcomm potwierdza premierę Snapdragona 8 Gen1!

Flagowy procesor dla najlepszych smartfonów zadebiutuje na najbliższym wydarzeniu Snapdragon Tech Summit.

Po wielu miesiącach plotek i przecieków Qualcomm oficjalnie pochwalił się datą premiery nowego procesora dla flagowych smartfonów. Snapdragon 8 Gen1 znany również jako Snapdragon 898 zadebiutuje na zbliżającej się konferencji Snapdragon Tech Summit. Będzie ona miała miejsce 30 listopada 2021 roku.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Głównym punktem programu będzie debitu flagowego procesora dla smartfonów na 2022 rok. Qualcomm zamierza pochwalić się również statystykami. Aktualnie z chipów Snapdragon korzysta ponad 2 miliardy urządzeń na świecie.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S23 w końcu nie potraktuje Polski gorzej. Qualcomm świętuje zwycięstwo
  • Tani smartfon nie musi być wcale słaby. Oto najlepsze modele do 1500 zł

Producent potwierdził już zmianę nazewnictwa. Od teraz procesory otrzymają jedną liczbę i nazwę generacji. Oznacza to, że zamiast Snapdragona 898 na rynku pojawi się Snapdragon 8 Gen1. W przyszłym roku powinien zadebiutować Snapdragon 8 Gen2. Podobnie będzie z tańszymi układami. Nowa strategia może spowodować mniejszą ilość procesorów z serii 7, 6 oraz 4.

Qualcomm pozbędzie się również dopisku 5G w nazwach swoich układów. Według firmy jest to już standard rynkowy, którym nie trzeba się chwalić.

Szczegółową specyfikację techniczną Snapdragona 8 Gen1 poznamy 30 listopada 2021 roku. Pierwszym smartfonem z tym układem powinien być Xiaomi 12.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: