Qualcomm wprowadzi do oferty nowy układ Snapdragon 805

Qualcomm w połowie przyszłego roku wypuści na rynek następcę swojego najmocniejszego układu. Snapdragon 805 z układem Adreno 420 będzie w stanie obsłużyć grafikę nawet w rozdzielczości 4K, zwanej czasem Ultra HD. Mimo imponujących osiągów i olbrzymiej wydajności nowy chip ma pozostać możliwie energooszczędny.

Kolejna generacja czterordzeniowego chipu Qualcomma będzie sporo wydajniejsza od poprzednika. Wszystko dzięki nowym rdzeniom Krait 450 z taktowaniem dochodzącym do 2,5 GHz. Połączenie ich szybkości z układem graficznym Adreno 420 pozwoli na wyrenderowanie grafiki o rozdzielczości 4K. Oprócz tego dodane zostanie wsparcie dla łączności LTE o teoretycznej szybkości transferu do 300 Mb/s oraz łączność Wi-Fi o szybkości nawet ponad 600 Mb/s. To wszystko udało się osiągnąć przy ograniczeniu zapotrzebowania na energię.

Pierwsze informacje o nowym układzie Qualcomma dla urządzeń mobilnych pojawiły się już teraz, ale nie ma co spodziewać się rychłej premiery urządzeń o niego opartych. Amerykańska firma planuje bowiem wprowadzenie nowego modelu Snapdragona na rynek dopiero w połowie przyszłego roku. Brak pośpiechu nie dziwi, ponieważ nadal dzisiejszy Snapdragon 800 zapewnia smartfonom i tabletom spory zapas mocy.

Qualcomm wprowadzi do oferty nowy układ Snapdragon 805

Qualcomm Powered Tablet Computer

Firma Qualcomm jest producentem układów dla urządzeń mobilnych opartych o architekturę ARM. Z procesorów Snapdragon korzystają najwięksi producenci smartfonów z systemami Google Android oraz Microsoft Windows Phone, a jego głównym konkurentem jest Nvidia, która w tym roku nieco odpuściła pola. Obecnie najmocniejszym układem Qualcomma jest stosowany w takich urządzeniach jak Sony Xperia Z1 i Samsung Galaxy Note 3 Snapdragon 800.

Zobacz również:

  • Jaki monitor dla Maca z Apple M1? [14.10.2021]
  • AMD Ryzen 5 5600G - gdzie kupić procesor? Kompletna lista sklepów [aktualizacja 13.10.2021]
  • Nothing i Qualcomm ogłaszają zawiązanie współpracy

źródło: allthingsd.com