Qualia - Sony dla zamożnych

Koncern zaprezentował nową serię produktów, przeznaczonych dla najbardziej wymagających i jednocześnie najzamożniejszych klientów. Wśród urządzeń z serii Qualia znajdziemy m.in. cyfrowy aparat fotograficzny, "kinowy" projektor, odtwarzacz CD oraz monitor CRT.

Serię Qualia mają, według oświadczenia Sony, tworzyć produkty, które "wprawią serca klientów klientów w drżenie". U tych konsumentów, których nie wzruszają nowoczesny design oraz znakomita jakość nowego sprzętu Sony drżenie serca spowodują z pewnością ceny tych nowości. Najtańsza z nich, czyli cyfrowy aparat fotograficzny, kosztuje ponad 3 tys. USD.

Qualia - Sony dla zamożnych

Aparat Qualia, mimo niewielkich rozmiarów (69x24x17 mm) i wagi (50 g), wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 2 megapikseli oraz wyświetlacz o przekątnej 0,55". Urządzenie nie ma wbudowanej lampy błyskowej, nie wyposażono go również w zoom optyczny - dostępny jest tylko cyfrowy - 4x. Aparat sprzedawany będzie w komplecie z dwoma dodatkowymi obiektywami. Jego cenę ustalono na 3220 USD (to prawie cztery razy więcej niż high-endowy model Cybershot F717).

Qualia - Sony dla zamożnych
Kolejną nowością jest Qualia 004 - projektor LCD wysokiej rozdzielczości, wykorzystujący opracowaną przez Sony technologię SXRD (Silicon Crystal Reflective Display). Przedstawiciele koncernu zapewniają, że gwarantuje on najwyższą jakość obrazu w każdych warunkach. Do projektora można podłączyć zarówno analogowe, jak i cyfrowe źródła sygnału. Za urządzenie trzeba będzie zapłacić, bagatela, 20 tys. USD.

Qualia - Sony dla zamożnych
Dwa ostatnie produkty z nowej serii to Qualia 007 Super Audio CD (odtwarzacz płyt SACD) oraz Qualia 015 Trinitron - czyli monitor wysokiej rozdzielczości. Odtwarzacz to wydatek rzędu 6,7 tys. USD (plus ok. 6 tys. za odpowiednie, polecane przez Sony głośniki), zaś cenę monitora ustalono na ok. 11 tys. USD.

Przedstawiciele Sony poinformowali, że do tej chwili oficjalnie zatwierdzono 17 produktów z serii Qualia (co jednak nie oznacza, że aż tyle trafi na rynek - urządzenia muszą jeszcze przejść złożone testy). Przedstawione powyżej pierwsze cztery produkty trafią do sprzedaży w ciągu najbliższego miesiąca. Na początku dostępne będą jedynie w Japonii.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: