QuarkXPress 5.0: w stronę WWW

Najnowsza wersja popularnej aplikacji DTP QuarkXPress 5.0 została wyposażona w arsenał narzędzi przeznaczonych do projektowania stron internetowych.

QuarkXPress 5.0 osiągnął stadium wersji beta i został wyposażony w zestaw narzędzi przeznaczonych do tworzenia serwisów internetowych. Projektanci WWW korzystający z Quarka mają teraz możliwość bezpośredniego tworzenia w programie dokumentów HTML i XML oraz stosowania nowych palet przeznaczonych dla sieciowych dokumentów takich jak: Layers, Hyperlinks oraz Image Maps.

Podczas pracy z dokumentami sieciowymi pojawia się pasek narzędzi HTML zawierający m.in kontrolki do tworzenia przycisków, formularzy, list i innych elementów strony WWW. QuarkXPress 5.0 oferuje też narzędzia do tworzenia tzw. 'rollover buttons', konstrukcji tabel i konfiguracji metatagów. Według przestawicieli Quarka, intencją twórców programu nie było jednak stworzenie narzędzia konkurującego np. z Dreamweaverem, ale umożliwienie użytkownikom Quarka generacji czystego kodu HTML i dalszej jego modyfikacji za pomocą typowych edytorów HTML.

Data premiery ostatecznej wersji QuarkXPress 5.0 nie została jeszcze ustalona, bowiem jak stwierdził Glen Turpin, menadżer produktu z Quarka:'Pojawienie się wersji 5.0 jest uzależnione od jej jakości, a nie kalendarza'.

www.quark.com


Zobacz również