QuarkXPress 5 nie zachwyca

Choć ostateczna cena i data premiery nie są jeszcze ustalone, darmowa wersja beta QuarkXPress 5 jest już dostępna do pobrania.

Firma Quark (nie podając jeszcze ceny i daty premiery ostatecznego produktu) udostępniła do pobrania wersję beta aplikacji QuarkXPress 5. Najnowszy Quark oferuje m.in rozbudowaną kontrolę typograficzną nad elementami tabeli, których kolumny i rzędy mogą zawierać pola graficzne i tekstowe. Z kolei obsługa warstw, wsparcie dla XML, automatyczna zamiana TIFF na JPEG oraz opcje 'Web Export' dla GIF-ów zbliżają QuarkXPress 5 do standardu oferowanego przez współczesne aplikacje do projektowania.

Najnowsza wersja aplikacji oferuje także rozszerzony zestaw opcji PDF jak np. menu kontekstowe i udoskonalony mechanizm zarządzania kolorami, a poza tym pozwala na tworzenie przycisków typu 'rollover', wprowadzanie odnośników oraz wsparcie dla standardu Scalable Vector Graphics (SVG). Jednak z pierwszych głosów pojawiających się na forach DTP wynika, że wielu użytkowników jest rozczarowana brakiem nowych funkcji w porównaniu z czasem poświęconym tworzeniu QuarkaXPressa 5 i przewiduje w przyszłości 'przesiadkę' na InDesign.

http://www.quark.co.uk


Zobacz również