QuarkXpress 6.5 już do pobrania!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udostępniona została aktualizacja flagowego narzędzia DTP firmy Quark. Użytkownicy wcześniejszych wersji, mogą ją już pobierać bezpłatnie ze strony producenta.

Jak pisaliśmy już wcześniej, w pakiecie nowości, jakie znajdziemy w QuarkXpress 6.5 warto wspomnieć o wtyczce QuarkVista, która odpowiedzialna jest za edytowanie grafiki. Dodano między innymi natywną obsługę wielowarstwowych plików PSD oraz możliwość ich edytowania, a także aktualizacji modułu QuarckXClusive Xtensions (opcja przeznaczona jedynie dla posiadaczy wersji dla systemów Mac OS X).

QuarkXpress 6.5 zaopatrzony we wtyczkę QuarkVista może posłużyć do optymalizacji grafiki - kadrowania, skalowania, obracania, zmiany palety kolorów, a także konwersji pliku na inny format. Wtyczka umożliwiająca importowanie plików PSD została zbudowana w oparciu o technologię firmy Lowly Apprentice Production i pozwala na dowolne wyłączanie i włączanie poszczególnych warstw, modyfikowanie przezroczystości, ustawianie trybów przenikania oraz przyporządkowywanie kanałów.

W QuarkXpress 6.5 do dyspozycji użytkownika oddano opcję grupowania tabel, z innymi tabelami, boxami z tekstem oraz boxami z obrazkami. Przez określony czas, zarejestrowani użytkownicy uzyskują również dostęp do pakietu 40 czcionek OpenType z Linotype, z możliwością zakupu dodatkowych fontów po promocyjnej cenie.

QuarkXpress 6.5 dostępny jest jako bezpłatna aktualizacja dla posiadaczy starszych wersji aplikacji. Pliki dla systemów Windows oraz Mac OS można pobierać już dziś ze strony producenta.

Więcej informacji: Quark


Zobacz również