QuickDNS ze zdalnym adminem

Men & Mice wydała QuickDNS Pro 3.0, najnowszą wersję oprogramowania serwerowego dla makowych administratorów.

Najnowsza wersja oprogramowania DNS dla serwerów Macintosh, QuickDNS Pro 3.0 firmy Men & Mice zaopatrzona została w funkcje zdalnego administrowania, udoskonalony zestaw 'asystentów' i łatwe w użyciu opcje 'Fault Tolerance' i 'Load Balancing' zaprojektowane do współpracy z każdym typem serwera WWW.

QuickDNS Pro 3.0 jest obecnie dostępny tylko w wersji dla komputerów Macintosh, ale według przedstawicieli Men & Mice, w roku 2001 mają pojawić się wersje dla pozostałych systemów oraz dla Mac OS X.

Program kosztuje 349 USD, za upgrade z wersji 2.x trzeba zapłacić 149 USD. Firma zapewnia także darmowy serwis techniczny oraz konwersję istniejących plików DNS do formatu QuickDNS Pro 3.0.

Wymagania programu to komputer Macintosh PowerPC z Mac OS 8.1 lub nowszym, a 14 dniowa wersja demo aplikacji jest dostępna na stronie producenta.

Dzięki DNS (Domain Name System) strony WWW i serwery internetowe mogą posiadać łatwe do zapamiętania nazwy i adresy, a nie tylko 'liczbowe' adresy IP. I choć wiele firm i organizacji pozostawia zarządzanie DNS swojemu dostawcy usług internetowych (ISP), wiele jest też takich, które nie mają takiej możliwości albo wolą sami mieć kontrolę nad adresami DNS.

www.menandmice.com


Zobacz również