Quizy w IDG.pl

Uruchomiliśmy właśnie nową sekcję serwisu IDG.pl - Quizy, w której internauci mogą sprawdzić swoją wiedzę na tematy związane z branżą IT i Internetem, a także podyskutować na temat aktualnego lub archiwalnego pytania. W pierwszym, inauguracyjnym Quizie zadaniem czytelników jest rozpoznanie pewnej, znanej w branży, osoby....

Oczywiście, nie zamierzamy ograniczać się jedynie do quizów "osobowych" - już wkrótce planujemy zaprezentować kolejny konkurs, w którym zadaniem internautów będzie udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie "Co to jest?" - tu będą mogli wykazać się wiedzą miłośnicy starszych komputerów (bo pytać będziemy o naprawdę sędziwe maszyny...).

Chcemy, aby nasze Quizy nie tylko bawiły, ale także uczyły - dlatego też po udzieleniu odpowiedzi na pytanie (nieważne - dobrej, czy złej, aczkolwiek preferujemy te poprawne), wyświetlona zostanie szczegółowa informacja o poprawnej odpowiedzi. W przypadku dostępnego aktualnie quizu będzie to np. sylwetka jego bohatera.

Planujemy regularne publikowanie w IDG.pl kolejnych quizów - z czasem, gdy uzbiera się już ich spora kolekcja, będziemy udostępniali złożone, kilkupytaniowe, "zgadywanki".

Najnowszy quiz można znaleźć tutaj: http://www.idg.pl/quiz/1.html . Gorąco zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy!


Zobacz również