Quora- kolejna duża rzecz?


Najpierw trzeba się tam dostać

Dostęp do Quory można uzyskać po otrzymaniu zaproszenia od jednego z użytkowników. W nieco lepszej sytuacji są użytkownicy amerykańscy i wszyscy korzystający z mobilnego internetu, dla których rejestracja możliwa jest nawet bez zaproszeń. Aby skorzystać z Quory, trzeba mieć wcześniej konto na Facebooku lub Twitterze.

Quora współpracuje z serwisami społecznościowymi, umożliwiając m.in. import znajomych z Facebooka i pełne powiązanie kont na obu stronach. Dzięki temu, odpowiedzi i ciekawe pytania można automatycznie umieszczać na facebookowej ścianie.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników
  • Google nie odpowie na "głupie" pytania

Warto zwrócić uwagę, że użytkownicy serwisu rejestrują się w nim pod rzeczywistym imieniem i nazwiskiem. W regulaminie Quory znajduje się zakaz zakładania kont fikcyjnych, a jednym z usuniętych kont było bardzo popularne "Mashable - The Social Media Guide".

Quora - encyklopedia dla niecierpliwych?

Serwis Cheevera i D'Angelo to kolejna próba przyśpieszenia procesu wyszukiwania. Dzięki Quorze możliwe jest odnalezienie dokładnie tych informacji, które są nam potrzebne.

Pytania wyszukiwać można według kategorii tematycznych. Wśród 10 najpopularniejszych tematów w serwisie, twórcy wymieniają kolejno: startupy, przedsiębiorczość, jedzenie, naukę, venture capital, technologię, Facebooka, korporacje internetowe, porady i strategie dla startupów i Twittera.

W Quorze naprawdę świetna jest jednak wyszukiwarka. Wpisujemy pytanie (na razie po angielsku), a strona przesyła odpowiedzi autorstwa innych użytkowników! Pamiętacie artykuł o spamerach zatrudniających robotników do wpisywania kodów CAPTCHA? Tutaj użytkownicy-wolontariusze wpisują przydatne odpowiedzi.

Stronę porównać można z dyskusjami w GoldenLine. Wszyscy piszą pod imieniem i nazwiskiem, są identyfikowalni. Każdy może opracować swój profil, ze zdjęciem, linkami do swoich stron i informacją o ofercie.

Może blogosfera tak polubiła Quorę, bo to kolejne miejsce, w którym łatwo zostać uznanym specjalistą?

Serwis jak wszystkie, tylko solidny

Quora pozwala użytkowników na wartościowanie odpowiedzi, z pomocą komentarzy, ocen i podziękowań za rozwiązany problem. Dzięki nim, na szczycie wyświetlają się wyniki, które warto przeczytać najpierw.

To zwykły serwis pytań i odpowiedzi, tylko że świetnie wykonany i pełny ciekawych osób. Co z tego, że w Yahoo Answers użytkowników jest więcej? To tutaj w dyskusji o tworzeniu stron WWW, wypowiadają się najlepsi webmasterzy, a na pytania młodych przedsiębiorców odpowiadają rekiny biznesu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: